Hotel Iceberg 4*

HOTEL ICEBERG 4*-BANSKO

Хотелот Iceberg 3* – Банско е сместен во подножјето на Пирин планина, само 8 минути од главната гондола. Во понудата има  бесплатен превоз до гондолата  во Банско,  и бесплатен Wi-Fi на  јавни места.

Спа Центарот на хотелот Iceberg   нуди многу содржини, како што се затворен базен, џакузи, хамам и масажа. Покрај тоа, гостите имаат пристап до сауна, парна бања и фитнес центар.

Хотелот Iceberg  има соби со балкон, кабловска ТВ и фрижидер. Гостите, кои не сакаат да појадуваат во трпезаријата  можат да ја користат хотелската услуга во собата.

Ресторанот во хотелот е со рустично уредена трпезарија и камин. Овде се служат  јадења на бугарската и европската кујна, како и квалитетни  вина.

На располагање на гостите е и ски гардеробер и бесплатен паркинг во склоп на објектот.

ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.10.2022

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 10.11.2022

WEEK DAYS – за резервации од Недела до Четврток, бесплатно ноќевање со појадок – во ПЕТОК
(Не е валидно за период 29.12 – 03.01)

Бонуси: 7=6 за период на престој 01.12-28.12.2022 и 04.01-19.03.2023

Бонусот СЕ комбинира со попустот за рани резервации

ICEBERG 3* BANSKO

НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

01.12 – 18.12

13.03 – 19.03

23.01- 31.01

01.03 – 12.03

19.12 – 28.12

04.01 – 22.01

01.02 – 28.02

 

29.12 – 03.01

 

По лице во 1/2 соба 24 € 27,50 € 32,50 € 44 €
По лице во 1/2 superior room 26 € 29 € 33 € 48 €
 Family апартман 2+2 / 4 лица 72,50 € 77 € 81 € 140 €
Апартман со две спални 4+2 87 € 91 € 96 € 167 €

Во цената е вклучено : ноќевање со појадок по лице ( освен во family апартман и апартман 4+2), транспорт до ски лифтовите, користење на внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, фитнес, детско катче, интернет

Попусти и доплати:

Дете 0-1,99 – бесплатно

Дете од 2-5,99 г. на дополнително легло со двајца возрасни во двокреветна соба – 70%попуст
Дете од 6-11,99 г. на дополнително легло со двајца возрасни – 50% попуст
Возрасен на дополнително легло – 20 % попуст

 

Доплата за новогодишна вечера  (задолжително) 85€ / возрасен, 45€ / дете (6-11,99г.)

 

Капацитет на сместување:

Двокреветна соба – 2 лица
Двокреветна superior соба –  2+2

Family апартман – 2+2

Апартман со две спални – 4+2

 

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

 

Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

БОРОВЕЦ ЗИМА 2022/2023

HOTEL YANAKIEV 4*

HOTEL YANAKIEV 4*-BOROVETS Eден од поновите хотели во Боровец, лоциран во близина на ски-лифтовите. Хотелот нуди пријатна услуга и е поставен во близина на сите удобности на одморалиштето, опкружен со убава шума полна со стари зимзелени дрвја. Располага со 34 двокреветни соби и 6 апартмани. Сите од нив се опремени со балкони кои нудат прекрасен […]

Read More
БАНСКО ЗИМА 2022/2023

ST.GEORGE SKI & HOLIDAY 4*

ST.GEORGE SKI & HOLIDAY 4* Локација: се наоѓа на неколку минути пешачење од гондолата и од центарот на Банско Капацитет: 100 соби Хотелски содржини: ресторан, бесплатен Wi Fi интернет, ски остава, бар, бесплатен отворен паркинг, бесплатен трансфер до гондола, 24 часа рецепција, просторија за багаж, лифт, сервис за перење и пеглањe SPA & Wellnes: парна бања, сауна, камена бања, […]

Read More
БОРОВЕЦ ЗИМА 2022/2023

Hotel Samokov 4*

HOTEL SAMOKOV 4*-BOROVETS Овој хотел се наоѓа во Боровец, опкружен со борова шума, на 50 метри од гондолата и 250 метри од лифтовите. Во склоп на самиот хотел има спа центар и бројни ресторани. На 1.300 метри надморска височина, алпинистички стил Хотел Самоков е 1 час возење од Софија. Опис на соби: Собите се опремени со минибар, […]

Read More