Hotel Grand Royale 4*

HOTEL GRAND ROYALE 4*-BANSKO

Апартманскиот комплекс Grand Royale се наоѓа на 600 м од најблиската жичница и на 1,3 км од центарот на Банско.

Содржини: затворен базен, спа центар /сауна, џакузи, парна бања, релакс зона/, теретана, детско игралиште, игрална, бежичен интернет, лоби и цигарет бар, ресторан, трансфер до гондолата, паркинг, ски остава.

Соби: ел. бокал, микровална, ТВ со кабловски канали, мини-бар, балкон, фен, бањарки

                                                                 ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ                                             

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 15.10.2022

– 5% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ  ДО 15.11.2022

 

Бонуси: 7=6, 10=9 за период на престој  од 04.01.2023, 4=3 за период на престој 01.12-22.12.2022 и од 11.03-08.04.2023

**Попустот за рани резервации  СЕ комбинира со БОНУСИТЕ !!!

GRAND ROYALE 4*- BANSKO 23.12-03.01

ПОЛУПАНСИОН

04.01-10.03

НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

17.12-22.12

11.03 -08.04

НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

Студио / цена за 2 лица 131 € 75 € 59 €
Апартман со една спална 2+2 / цена за 2 лица 135 € 83 € 66 €
Апартман со две спални 4+2 / цена за 4 лица 247 € 143 € 117 €

Во цената е вклучено : ноќевање со појадок (со исклучок на период 23.12-03.01 кога е полупансион), транспорт до ски лифтовите, користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, арома сауна, фитнес, релакс зона, детско катче, интернет, паркинг.

Капацитет на сместување:

Студио – 2+1

Апартман со една спална – 2+2, 3+1

Апартман со две спални – 4+2

Попусти и доплати:

Дете до 2,99 год. – бесплатно

Прво дете од 3-12,99г на дополнително легло – бесплатно

Второ дете од 3-12,99г на дополнително легло – 50% од цената за возрасен

Возрасен на дополнително легло – 30% попуст

 

Доплата за вечера: 17€ / возрасен, 8€/ дете од 3-12,99 г.

Доплата за Новогодишна вечера (задолжително) 90€ за возрасен, 45€ зa дете од 3-12,99 г.

 

Минимум престој 4 ноќевања во период 24.12-03.01.2023

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

БОРОВЕЦ ЗИМА 2022/2023

HOTEL YANAKIEV 4*

HOTEL YANAKIEV 4*-BOROVETS Eден од поновите хотели во Боровец, лоциран во близина на ски-лифтовите. Хотелот нуди пријатна услуга и е поставен во близина на сите удобности на одморалиштето, опкружен со убава шума полна со стари зимзелени дрвја. Располага со 34 двокреветни соби и 6 апартмани. Сите од нив се опремени со балкони кои нудат прекрасен […]

Read More
БАНСКО ЗИМА 2022/2023

ST.GEORGE SKI & HOLIDAY 4*

ST.GEORGE SKI & HOLIDAY 4* Локација: се наоѓа на неколку минути пешачење од гондолата и од центарот на Банско Капацитет: 100 соби Хотелски содржини: ресторан, бесплатен Wi Fi интернет, ски остава, бар, бесплатен отворен паркинг, бесплатен трансфер до гондола, 24 часа рецепција, просторија за багаж, лифт, сервис за перење и пеглањe SPA & Wellnes: парна бања, сауна, камена бања, […]

Read More
БОРОВЕЦ ЗИМА 2022/2023

Hotel Samokov 4*

HOTEL SAMOKOV 4*-BOROVETS Овој хотел се наоѓа во Боровец, опкружен со борова шума, на 50 метри од гондолата и 250 метри од лифтовите. Во склоп на самиот хотел има спа центар и бројни ресторани. На 1.300 метри надморска височина, алпинистички стил Хотел Самоков е 1 час возење од Софија. Опис на соби: Собите се опремени со минибар, […]

Read More