Hotel Casa Karina 4*

HOTEL CASA KARINA 4*-BANSKO

Hotel Casa Karina 4* е луксузен  хотел, кој се наоѓа на идеална локација – 100м од гондолата. Елегантниот ресторан на хотелот има капацитет од 140 луге, а исто така во состав на хотелот има и кафе бар, место за забава и одмор, билјард. Hotel Casa Karina 4* на гостите им нуди бесплатно користење на затворен базен, сауна, парна бања, турска бања, како и најразновидни спа третмани со одредена доплата. Исто така во состав на хотелот има и детско катче за деца до 5 години каде што може да се користи и во надзор со родителите. Исто така хотелот дозволува милениче до 5кг – со доплата од 5 еур на ден.

Хотелот располага со:
Ресторан, лоби бар, летна градина, внатрешен базен, сауна, парна бања, турска бања, релакс зона, внатрешен паркинг и подземна гаража со доплата од 5еур на ден, конференциска сала, интернет wi-fi, перална, ски гардероба и собен сервис.

Бонус: 7=6 за период на престој од 01.12.2022 – 31.03.2023                                    (не важи за период 25.12.2022 – 02.01.2023)

CASA KARINA 4* BANSKO

ПОЛУПАНСИОН

01.12 – 21.12

12.03 – 31.03

22.12 – 26.12

04.01 – 11.03

27.12 – 03.01
По лице во dbl соба  45 €  51 €  67 €
По лице во студио 47 € 53 € 69 €
По лице во студио LUX 59 € 65 € 81 €
 По лице во One bedroom Apartment 56 € 62 € 78 €
По лице во Two bedroom Apartment 56 € 62 € 78 €
Возрасен на дополнително легло  38 €   43 €  56 € 
Дете 4-11,99 год на дополнително легло  27 €  30 € 40 € 
Дете 4-11,99 год на редовно легло 29 €   32 € 44 € 

Во цената е вклучено : ноќевање со појадок и вечера,  користење на внатрешен базен со температура 28-30С, сауна, парна бања, фитнес, детско катче, интернет.

Попусти и доплати:

Дете до 3,99 год. – бесплатно

Доплата за Новогодишна вечера (не задолжително) 105€ / возрасен, 50€/ дете од 6 – 11,99 г., деца до 5,99г – бесплатно

 

Капацитет на сместување:

Двокреветна соба – 2+2, 3+1

Студио – 2+1 дете до 3,99г

Студио LUX – 2+2, 3+1

Апартман со една спална – 2+2, 3+1

Апартман со две спални – 4+2, 5+1

 

Минимум престој 5 ноќевања во период 27.12-03.01.2023

Минимум престој 3 ноќевања за период 04.01-31.03.2023

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

БОРОВЕЦ ЗИМА 2022/2023

HOTEL YANAKIEV 4*

HOTEL YANAKIEV 4*-BOROVETS Eден од поновите хотели во Боровец, лоциран во близина на ски-лифтовите. Хотелот нуди пријатна услуга и е поставен во близина на сите удобности на одморалиштето, опкружен со убава шума полна со стари зимзелени дрвја. Располага со 34 двокреветни соби и 6 апартмани. Сите од нив се опремени со балкони кои нудат прекрасен […]

Read More
БАНСКО ЗИМА 2022/2023

ST.GEORGE SKI & HOLIDAY 4*

ST.GEORGE SKI & HOLIDAY 4* Локација: се наоѓа на неколку минути пешачење од гондолата и од центарот на Банско Капацитет: 100 соби Хотелски содржини: ресторан, бесплатен Wi Fi интернет, ски остава, бар, бесплатен отворен паркинг, бесплатен трансфер до гондола, 24 часа рецепција, просторија за багаж, лифт, сервис за перење и пеглањe SPA & Wellnes: парна бања, сауна, камена бања, […]

Read More
БОРОВЕЦ ЗИМА 2022/2023

Hotel Samokov 4*

HOTEL SAMOKOV 4*-BOROVETS Овој хотел се наоѓа во Боровец, опкружен со борова шума, на 50 метри од гондолата и 250 метри од лифтовите. Во склоп на самиот хотел има спа центар и бројни ресторани. На 1.300 метри надморска височина, алпинистички стил Хотел Самоков е 1 час возење од Софија. Опис на соби: Собите се опремени со минибар, […]

Read More