Grand Hotel 4*

GRAND HOTEL 4*-BANSKO

Локација: 150 m од центарот на Банско и 1.5 km од Гондола Лифтот.
Хотелот е реновиран во 2014 година.
Капацитет: • 6 згради (имаат топла врска) • 5 лифта• 65 double rooms (максимум 2 лица, 28-30 m²) • 43 double luxury rooms (максимум 2+1/3 лица, 35-40 m²) • 19 studios (максимум 2+1 лица, 35-40 m²) • 38 1-bedroom apartments (максимум 2+2/3+1 лица, 55-60 m²) • 14 2-bedroom apartments (максимум 4+2/5+1 лица, 75-80 m²).

ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

(не е валиден за период 23.12-02.01)

-25% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 30.09.2022

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 15.10.2022

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 30.10.2022

                Бонус: 7=6 за период на престој од 01.12-24.12.2022, 03.01-10.01.2023, 11.01-18.01.2023, 19.01-15.04.2023 

 Бонус: 5=4 за период на престој од 01.12-22.12.2022, 06.03-15.04.2023

Бонусот СЕ комбинира со попустот за рани резервации

GRAND HOTEL 4* 

ПОЛУПАНСИОН    

01.12-22.12 23.12-28.12 29.12-02.01  

03.01-10.01

 

11.01-18.01 19.01-05.03 06.03-15.04
По лице во dbl standard  62,50 €  79 € 108 € 85 € 74 € 79 € 62,50 €
По лице во dbl deluxe  65 € 81,50 € 110 € 87 € 76 € 81,50 € 65 €
По лице во апартман со една спална  2+2 79 € 95 € 124 € 110 € 89,50 €  95   79 
По лице во апартман со две спални 4+1  65 €  81 € 110 € 86,50 € 75,50 €  81 € 65 

Во цената е вклучено: појадок и вечера по лице на ден, финска сауна, солена сауна, арома сауна,парна бања, хамам, џакузи, релакс соба, внатрешен aquatonik базен, детски базен, фитнес центар, ски гардеробер и транспорт до ски гондолата

 

Попусти и доплати:

Дете до 5,99 год.  – бесплатно
Дете од 6-11,99 год. на дополнително легло – 50% попуст
Возрасен на дополнително легло – 30% попуст

 

Communuty tax: 0,61 € по лице од ноќ
Доплата за новогодишна вечера ( задолжителна ) 75€ / возрасен, 35€/ дете ( 6-12 г.)
Доплата за соба со балкон 20€ за цел престој (на барање)

 

Капацитет на сместување:

Dbl standard – 2 возрасни
Dbl deluxe –  2 возрасни + 1дете до 5,99 год

Апартман со една спална – 2 возрасни + 2 деца (прво дете до 11,99 год, второ дете до 5,99 год) или 3 возрасни + 1 дете до 5,99 год

Апартман со две спални –  4 возрасни + 1дете до 5,99 год

 

Минимум престој за цел период е 3 ноќевања.

Минимум престој 4 ноќевања во период 29.12-02.01.2023

 

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

БОРОВЕЦ ЗИМА 2022/2023

HOTEL YANAKIEV 4*

HOTEL YANAKIEV 4*-BOROVETS Eден од поновите хотели во Боровец, лоциран во близина на ски-лифтовите. Хотелот нуди пријатна услуга и е поставен во близина на сите удобности на одморалиштето, опкружен со убава шума полна со стари зимзелени дрвја. Располага со 34 двокреветни соби и 6 апартмани. Сите од нив се опремени со балкони кои нудат прекрасен […]

Read More
БАНСКО ЗИМА 2022/2023

ST.GEORGE SKI & HOLIDAY 4*

ST.GEORGE SKI & HOLIDAY 4* Локација: се наоѓа на неколку минути пешачење од гондолата и од центарот на Банско Капацитет: 100 соби Хотелски содржини: ресторан, бесплатен Wi Fi интернет, ски остава, бар, бесплатен отворен паркинг, бесплатен трансфер до гондола, 24 часа рецепција, просторија за багаж, лифт, сервис за перење и пеглањe SPA & Wellnes: парна бања, сауна, камена бања, […]

Read More
БОРОВЕЦ ЗИМА 2022/2023

Hotel Samokov 4*

HOTEL SAMOKOV 4*-BOROVETS Овој хотел се наоѓа во Боровец, опкружен со борова шума, на 50 метри од гондолата и 250 метри од лифтовите. Во склоп на самиот хотел има спа центар и бројни ресторани. На 1.300 метри надморска височина, алпинистички стил Хотел Самоков е 1 час возење од Софија. Опис на соби: Собите се опремени со минибар, […]

Read More