Flora Complex 4*

HOTEL FLORA COMPLEX 4*-BOROVETS

Хотелот FLORA COMPLEX 4* се наоѓа во Боровец, на само 50 метри од ски лифтот. Спа центарот на хотелот нуди сауна, парна бања и затворен базен за време на зимската сезона.

Капацитет и услуга:

Поставени во 2 поврзани згради и 5 апартмантски згради, собите и студијата се со дрвени подови и балкони, со кабловска телевизија, бањи со тушеви и тоалетен прибор.  Бесплатен Wi-Fi на јавни места. Во а la carte ресторанот се служи традиционална бугарска и интернационална кујна.

Оддалеченост од центарот: 100 m

ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 15.10.2022  

Бонуси: 7=6 за период на престој 01.12-23.12.2022, 16.03-31.03.2023

Бонусот НЕ СЕ комбинира со попустот за рани резервации

FLORA COMPLEX 4*

BOROVEC

ПОЛУПАНСИОН

24.12 – 03.01 04.01 – 15.03 18.12 – 23.12

16.03 – 31.03

 

01.12 – 17.12

 

По лице во 1/2 соба 77 € 62,50 € 51,50 € 46 €
По лице во Студио 80 € 66 € 55,50 € 49 €
По лице во Апартман 91 € 74 € 64 € 56 €

Во цената е вклучено : појадок и вечера по лице,  користење на внатрешен базен и фитнес. 

Попусти и доплати:

Дете 0-1,99 – бесплатно
Прво дете од 2-11,99 г. на дополнително легло со двајца возрасни – бесплатно
Второ дете од 2-11,99 г. на дополнително легло со двајца возрасни во студио/апартман  – 60% попуст
Возрасен на дополнително легло – 30 % попуст

Новогодишна вечера (задолжително) – 95 евра за возрасен и 45 евра за деца 2-11,99г

Капацитет на сместување:

Двокреветна соба – 2+1
Студио –  2+1

Апартман  – 2+2, 3+1 или 4 возрасни

 

Минимум престој во период 24.12.2022-03.01.2023 е 4 ноќевања.

 

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

БОРОВЕЦ ЗИМА 2022/2023

HOTEL YANAKIEV 4*

HOTEL YANAKIEV 4*-BOROVETS Eден од поновите хотели во Боровец, лоциран во близина на ски-лифтовите. Хотелот нуди пријатна услуга и е поставен во близина на сите удобности на одморалиштето, опкружен со убава шума полна со стари зимзелени дрвја. Располага со 34 двокреветни соби и 6 апартмани. Сите од нив се опремени со балкони кои нудат прекрасен […]

Read More
БАНСКО ЗИМА 2022/2023

ST.GEORGE SKI & HOLIDAY 4*

ST.GEORGE SKI & HOLIDAY 4* Локација: се наоѓа на неколку минути пешачење од гондолата и од центарот на Банско Капацитет: 100 соби Хотелски содржини: ресторан, бесплатен Wi Fi интернет, ски остава, бар, бесплатен отворен паркинг, бесплатен трансфер до гондола, 24 часа рецепција, просторија за багаж, лифт, сервис за перење и пеглањe SPA & Wellnes: парна бања, сауна, камена бања, […]

Read More
БОРОВЕЦ ЗИМА 2022/2023

Hotel Samokov 4*

HOTEL SAMOKOV 4*-BOROVETS Овој хотел се наоѓа во Боровец, опкружен со борова шума, на 50 метри од гондолата и 250 метри од лифтовите. Во склоп на самиот хотел има спа центар и бројни ресторани. На 1.300 метри надморска височина, алпинистички стил Хотел Самоков е 1 час возење од Софија. Опис на соби: Собите се опремени со минибар, […]

Read More