Adeona Hotel 4*

HOTEL ADEONA 4*-BANSKO

Хотел ADEONA 4*  е сместен на 5 мин. од гондолата и центарот на Банско. Има затворен базен, џакузи, парна бања, сауна и теретана и ресторан. Сите апартмани имаат сателитска ТВ, мал фрижидер, интернет и балкон.

 

ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.10.2022

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 30.11.2022

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 15.12.2022

Бонуси: 7=6 за период на престој  од 01.12 – 22.12.2022 и од 06.03 – 20.04.2023

**Попустот за рани резервации  СЕ комбинира со БОНУСИТЕ !!!

ADEONA 3*    01.12.2022-22.12.2022   06.03.2023-20.04.2023 30.12.2021 – 02.01.2022  03.01.2023 – 26.01.2023  06.02.2023 – 05.03.2023 23.12.2022 – 29.12.2022 27.01.2023 – 05.02.2023
ноќевање со појадок полупансион + ноќевање со појадок полупансион + ноќевање со појадок полупансион + ноќевање со појадок полупансион +
Студио за 2 лица 47 € 62 € 95 € 112 € 59 € 75 € 66 € 81 €
Апартман 2+2 (цената е за 2 лица) 61 € 82 € 123 € 145 € 70 € 90 € 77 € 97 €

Во цената е вклучено : ноќевање со појадок или полупансион (ноќевање со појадок и вечера) за две лица студио или во апартман со една спална, транспорт до ски лифтовите, користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, финес, интернет.

Попусти и доплати:

Дете до 2,99 год. – бесплатно

Прво дете од 3-11,99 год. на дополнително легло – бесплатно

Второ дете од 3-11,99 год. на дополнително легло – 50% попуст

Возрасен на дополнително легло – 30% попуст

Доплата за Новогодишна вечера (задолжително) 65€ / возрасен, 30€/ дете од 3- 11,99 г.

 

Капацитет на сместување:

Студио – 2 + 0,  2 +1 или 3 + 0

Апартман со една спална – 2+2, 3+1, 4+0

 

Минимум престој 3 ноќевања во период 24.12-05.03.2023

Минимум престој 2 ноќевања за период 06.03-20.04.2023

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

БОРОВЕЦ ЗИМА 2022/2023

HOTEL YANAKIEV 4*

HOTEL YANAKIEV 4*-BOROVETS Eден од поновите хотели во Боровец, лоциран во близина на ски-лифтовите. Хотелот нуди пријатна услуга и е поставен во близина на сите удобности на одморалиштето, опкружен со убава шума полна со стари зимзелени дрвја. Располага со 34 двокреветни соби и 6 апартмани. Сите од нив се опремени со балкони кои нудат прекрасен […]

Read More
БАНСКО ЗИМА 2022/2023

ST.GEORGE SKI & HOLIDAY 4*

ST.GEORGE SKI & HOLIDAY 4* Локација: се наоѓа на неколку минути пешачење од гондолата и од центарот на Банско Капацитет: 100 соби Хотелски содржини: ресторан, бесплатен Wi Fi интернет, ски остава, бар, бесплатен отворен паркинг, бесплатен трансфер до гондола, 24 часа рецепција, просторија за багаж, лифт, сервис за перење и пеглањe SPA & Wellnes: парна бања, сауна, камена бања, […]

Read More
БОРОВЕЦ ЗИМА 2022/2023

Hotel Samokov 4*

HOTEL SAMOKOV 4*-BOROVETS Овој хотел се наоѓа во Боровец, опкружен со борова шума, на 50 метри од гондолата и 250 метри од лифтовите. Во склоп на самиот хотел има спа центар и бројни ресторани. На 1.300 метри надморска височина, алпинистички стил Хотел Самоков е 1 час возење од Софија. Опис на соби: Собите се опремени со минибар, […]

Read More