Month: October 2022

БОРОВЕЦ ЗИМА 2022/2023

HOTEL YANAKIEV 4*

HOTEL YANAKIEV 4*-BOROVETS Eден од поновите хотели во Боровец, лоциран во близина на ски-лифтовите. Хотелот нуди пријатна услуга и е поставен во близина на сите удобности на одморалиштето, опкружен со убава шума полна со стари зимзелени дрвја. Располага со 34 двокреветни соби и 6 апартмани. Сите од нив се опремени со балкони кои нудат прекрасен […]

Read More
БАНСКО ЗИМА 2022/2023

ST.GEORGE SKI & HOLIDAY 4*

ST.GEORGE SKI & HOLIDAY 4* Локација: се наоѓа на неколку минути пешачење од гондолата и од центарот на Банско Капацитет: 100 соби Хотелски содржини: ресторан, бесплатен Wi Fi интернет, ски остава, бар, бесплатен отворен паркинг, бесплатен трансфер до гондола, 24 часа рецепција, просторија за багаж, лифт, сервис за перење и пеглањe SPA & Wellnes: парна бања, сауна, камена бања, […]

Read More
БОРОВЕЦ ЗИМА 2022/2023

Hotel Samokov 4*

HOTEL SAMOKOV 4*-BOROVETS Овој хотел се наоѓа во Боровец, опкружен со борова шума, на 50 метри од гондолата и 250 метри од лифтовите. Во склоп на самиот хотел има спа центар и бројни ресторани. На 1.300 метри надморска височина, алпинистички стил Хотел Самоков е 1 час возење од Софија. Опис на соби: Собите се опремени со минибар, […]

Read More
БОРОВЕЦ ЗИМА 2022/2023

Hotel Rila 4*

HOTEL RILA 4*-BOROVETS Локација : во центарот на Боровец Со својата одлична местоположба, на самото подножје на ски патеките, хотелот ви обезбедува одмор погоден за сите возрасти и нуди можност за рекреација и спортување. Во состав на хотелот има 4 ресторани, барови, ноќен клуб, детски клуб, интернет, паркинг, спа центар.   RILA 4*- BOROVEC ПОЛУПАНСИОН 24.12 – 06.01 […]

Read More
БОРОВЕЦ ЗИМА 2022/2023

HOTEL RADINA’S WAY 4*

HOTEL RADINA’S WAY 4*-BOROVETS Локација: Хотелот се наоѓа во прекрасна борова шума на само 2 км од ски терените на Yastrebets. Капацитет: двокреветни соби, стандардни и луксузни апартмани Опременост на собите: сателитска ТВ, телефон,бања со туш. Содржини: ресторан, ресторан а ла карт, лоби бар, спа центар, фитнес, базен, сауна, парна бања, џакузи, соба за релаксација, масажа, детски клуб, […]

Read More
БАНСКО ЗИМА 2022/2023

Hotel Murite 4* – Razlog

HOTEL MURITE 4*-RAZLOG   MURITE 4* ПОЛУПАНСИОН  01.12 – 23.12 05.03 – 15.04 24.12 – 25.12 03.01 – 14.01 29.01 – 18.02 29.12-02.01.2023 26.12-28.12 15.01-28.01 19.02 –   04.03 Двокреветна соба АЗАЛИА 2+0 37 € 47 € 66 € 44 € Едноспален апартман АЗАЛИА 2+2   45 €   55 € 73 € 52 € Двоспален апартман  АЗАЛИА […]

Read More
БАНСКО ЗИМА 2022/2023

Hotel Lucky 5*

HOTEL LUCKY 5*-BANSKO Локација: на 450м. од центарот на градот, во близина на реката а во подножјето на Пирин, Од Ски терените е оддалечен окулу 1600м. и има бесплатен трансфер за своите гости до гондолата на секој пола час. Сместување: Има 126 луксузни студија и апартмани поделени во две згради меѓусебно поврзани со топла врска. Сите се […]

Read More
БАНСКО ЗИМА 2022/2023

Hotel Lion 4* – Bansko

HOTEL LION 4*-BANSKO Локација: Хотелот е лоциран на 450 метри оддалеченост од гондолата. Капацитет: 167 двокреветни соби, 16 фамилијарни соби, 8 апартмани. Хотелски содржини: традиционален бугарски ресторан, главен ресторан, лоби бар, ноќен бар, затворен базен, сауна, парна бања, џакузи, фитнес центар, сеф, паркинг. Опременост на собите: сателитска ТВ, телефон, минибар, бања, балкон (не сите) ПОПУСТ […]

Read More
БОРОВЕЦ ЗИМА 2022/2023

Hotel Lion 4*

HOTEL LION 4*-BOROVETS Локација: Хотелот е на околу 1,5 км од центарот на Боровец и почетната станица на гондолата. Содржини: рецепција, лоби, лоби бар, ресторан, таверна, сеф, менувачница, билјард, СПА центар, затворен базен, сауна, фитнес, паркинг (според расположливост), минибус за превоз до гондола. Сместување: Хотелот има 130 соби, 24 семејни соби, пет апартмани. Сите соби се реновирани во […]

Read More
БОРОВЕЦ ЗИМА 2022/2023

Hotel Iglika Palace 4*

HOTEL IGLIKA PALACE 4*-BOROVETS Локација: во центарот на туристичкото место Боровец, на 150 метри од ски лифтовите Капацитет: 26 двокреветни, 3 еднокреветни соби и 10 апартмани. Хотелски содржини: ресторан, бар, паркинг под надзор, ски сервис, ски школа, фитнес, сауна, доктор, менувачница, масажа, live show. Опременост на собите: кабелска/сателитска ТВ, телефон, бања, минибар. ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ       […]

Read More