Month: April 2022

Uncategorized

24 МАЈ – ОСТРОВОТ АВША, ТУРЦИЈА

1 ДЕН: 20.05.2022  – Петок Состанок со групата во 19.00 часот пред  Дрво Декор спроти Холидеј Ин, во 19.30 часот поаѓање за Турција. Ноќно патување преку граничен премин Богородица, со паузи за одмор и царински формалности. 2 ДЕН: 21.05.2022 – Сабота Пристигнување во Текирдаг, Турција во утринските часови. Текирдаг е град во Турција , се […]

Read More
Апартманско Сместување ГРЦИЈА

Вила Христос – Сивири, Касандра

Вила HRISTOS се наоѓа во центарот на Сивири, на најатрактивна локација, непосредно пред плажата. Располага со двокреветни соби и четворокреветни апартмани, ориентирани кон југозапад, и од терасите ќе уживате во прекрасното зајдисонце. Сите студија и апартмани се опремени со кујна, опремена со основен прибор за јадење, купатило, ТВ и клима чие користење е бесплатно. Промената […]

Read More
Апартманско Сместување ГРЦИЈА

Вила “ Лина “ – Метаморфозис, Ситонија

Метаморфози е место целосно опкружено со густа иглолисна шума, која заедно со морето претставува вистинска воздушна бања. Во гратчето има неколку таверни и пицерии, два добро снабдени маркети, продавници за маслиново масло и мед, пиљари, рибарница, 3-4 фурни, аптека, лекар, Лидл маркет кој се наоѓа на само 6 км. во Никити.   Вила ЛИНА се […]

Read More
ГРЦИЈА Хотелско Сместување

Хотел “ Goleden Beach “ 3*- Метаморфозис

Хотелот ГОЛДЕН БИЧ е лоциран во центарот и на 20 метри од песочната плажата во Метаморфозис. Хотелот располага со 47 соби, 1/3 со брачен кревет + нормално легло. Собите се опремени со фрижидер, клима уред (вклучен во цената), Wi-Fi, сат. ТВ и тоалет, кој оваа година е комплетно реновиран. Хотелот е опколен со боровата шума […]

Read More
ГРЦИЈА Хотелско Сместување

Хотел “ Jenny “ 3* – Сивири

Хотелот ЏЕНИ е лоциран на 150 м. од прекрасната песочна плажа во центарот на Сивири. Хотелот располага со 37 соби: 1/2 со брачен кревет, 1/3  со 1 брачен кревет и 1 нормално легло и 1/4 со еден брачен кревет и две нормални легла. Собите се опремени со клима уред (вклучен во цената), сат. ТВ и […]

Read More