СОКОБАЊА – МАРТ

 

ТЕРМИН 1 – 04.03. – 06.03.2022

ТЕРМИН 2 – 11.03 – 13.03.2022

 

1 ДЕН:  ( Петок)

Состанок со групата на паркингот спроти хотелот “ Holidey Inn “ во 06.00 часот. Поаѓање за Србија преку граничен премин Табановце, со паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Сокобања во пладневните часови. Сместување во Сокобања во приватни вили. Ручек. После ручекот организирана прошетка низ центарот на Сокобања: Милошев Конак, Турско купатило….. Враќање во хотел. Ноќевање.

2 ДЕН: ( Сабота)

Појадок. После појадокот организирана прошетка со локален водич до Лептерија и Сокоград. Враќање во  вилите. Ручек. После ручекот слободно попладне за индивидуални активности. Можност за посета на СПА Центар. Вечера со жива музика и богато мени . Ноќевање.

3 ДЕН: ( Недела )

Појадок. После појадокот посета на ОЗРЕН и Водопадот РИПАЉКА.Слободно време за релаксација. Поаѓање за Скопје во попладневните часови. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

ЦЕНА:69€

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:

 • Превоз до наведената релација
 • 2 полни пансиони ( доручек, ручек, вечера ) во Ресторан Сплендид – Сокобања
 • Сместување во приватни вили во Сокобања ( секоја соба со сопствено купатило, WI-Fi, ТВ, парно греење )
 • Забава со жива музика во Ресторан Сплендид
 • Исхраната е во ресторан Сплендид – Сокобања
 • Сите вили се наоѓаат во непосредна близина на ресторанот: ( Дел од сместувачките капацитети се во склоп на самиот ресторан, дел во непосредна близина, 50 м. од ресторанот ).
 • Посета на Лептерија и Озрен со водопадот Рипаљка

 

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

 • Патничко – здравствено осигурување – 120 мкд.
 • Влезница за СПА Центар 7 € целодневна

НАПОМЕНА:

 • За со сопствен превоз се намалува 10 евра од цената
 • Деца од 0-2 год бесплатно
 • Деца од 2 – 6 години – плаќаат само седиште во автобус – 25 евра
 • Деца од 6 – 12 години – 30% попуст на сумата
 • Превозот ќе се одвива според сите КОВИД протоколи !!!!!
 • За патувањето сертификат за вакцинација или негативен антиген тест.
 • Се патува само со лична карта.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

МАРТОВСКИ АРАНЖМАНИ

БУДВА – ОСТРОГ – КОТОР – ТИВАТ

10.03.2022 – Состанок со групата  во 23:30 часот на Дрво Декор. Ноќно возење со попатни паузи и царински формалности. 11.03.2022 – Пристигнување во Црна Гора во утринските часови, прво место за посета е Острошки Манастир, изграден на карпи на 900 мнв. во 17 век, каде чудата не престануваат. Околу 2 часа ке се задржиме во Острог […]

Read More
МАРТОВСКИ АРАНЖМАНИ

ВАЛОНА – 04.03 – 06.03.2022

1 ДЕН: 04.03.2022 ( Петок ) Состанок со групата на паркингот спроти хотелот “ Holidey Inn “ во 00.30 часот. Поаѓање за Албанија преку граничен премин Ќафасан, со попатни паузи за одмор и царински формалности.  Пристигнување во Валона во утринските часови. Панорамски разглед на градот и потоа сместување. Валона е едно од најпосетените и најразвиени […]

Read More