Хотел Rimska Banja 4* – с.Бања, Бугарија

ХОТЕЛ    
RIMSKA BANJA 4*

(Цена по лице-Полупансион)

Макс. лица во соба  

Викенд

(цена со попуст)

 

Работни денови    
                                                                                         ПЕРИОД: 07.03 – 23.12.2021
Двокреветна соба без  балкон 2+1ch

3

34 30.5
Двокреветна соба со балкон 2+1ch

3

36 32.5
Студио без балкон 2+1ch

3

36 32.5
Студио со балкон 2+1ch

3

38.5 35
     
Едноспален Апартман  со  балкон 2+2ch

3+1ch

41.5 € 37
Двоспален Апартман  со  балкон

(мин. 4возрасни)

4+2ch 33.5 € 30
     
Возрасен на дополнително легло 26 € 23.5 €
Дете 4-12г. на доп. легло 18 € 16.5 €
                                                                                         ПЕРИОД: 20.12.2021 08.01-2022
Двокреветна соба  без  балкон 2+1ch

3

49 49
Двокреветна соба со балкон 2+1ch

3

52 52
Студио без балкон 2+1ch

3

52 52
Студио со балкон 2+1ch

3

54 54
     
Едноспален Апартман со балкон 2+2ch

3+1ch

58 58
Двоспален Апартман со балкон

(мин. 4возрасни)

4+2ch 46.5 € 46.5 €
     
Возрасен на дополнително легло 34 € 34 €
Дете 4-12г. на доп. легло 23.5 € 23.5 €
-За  Новогодишниот период 30.12-02.01 важат други пакетни цени.

 

Бесплатно користење на два внатрешни базени  со топла минерална вода 31° и 35°,џакузи, сауна јапонска бања,турска бања,парна бања,ледена соба,фитнес, релакс зона,интернет во целиот хотел, паркинг.

 

Задолжителна туристичка такса од 1еур на ден по лице

Минимум две нокевања

Можност за организиран превоз

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Wellness & Spa

Ruskovets Resort 4* – с.Дoбриниште, Бугарија

ХОТЕЛ   ПЕРИОД RUSKOVETS RESORT 4* (Dobriniste) Макс. лица во соба   01.12-29.12 07.03-10.04       10.01-21.01 07.02-06.03 (мин. 3 ноки)       27.12-29.12 03.01-09.01 22.01-06.02 (мин. 3 ноки)         Цена по лице од нок / Полупансион Хотелска зграда Aпартман “Junior Suite” 2+1ch 55.5 62 69.5         […]

Read More
Wellness & Spa

Хотел Orbel 4* – с.Добриниште, Бугарија

ХОТЕЛ                          ORBEL 4* Макс. лица во соба 01.12 – 22.12 06.03 – 30.04 03.01-06.03 23.12-28.12 Цена по лице на ден-HB(нокевање со појадок и вечера) Двокреветна соба (2 одделни легла) 2 42 € 52 € Трокреветна соба (3 одделни легла) 3 37 € 44 € Апартман едноспален 2+2 47 € 58 €   […]

Read More
Wellness & Spa

Хотел Vita Springs 3* – с.Бања, Бугарија

ХОТЕЛ   период Hotel VITA SPRINGS 3* (s. Banja) Макс. лица во соба   01.11.2021-15.03.2022 Цена по лице  на ден/Полупансион  Двокреветна стандард соба 2+1   27€    (Цните не важат за официјални празници)   -Деца до 6г на дополнително легло……..бесплатно на база BB(за вечера доплака 3еур) -Деца 6-12г со двајца возрасни на доп. легло…….50% -Трет […]

Read More