Хотел Делта 3*- с. Огњаново, Бугарија

ХОТЕЛ   ПЕРИОД
Hotel DELTA 3* с.Огњаново Макс. лица во соба

 

01.10 – 23.12.2021

03.01 – 01.06.2022

     
Цена по лице на ден / Нокевање со појадок
Двокреветна соба без клима 2 19.5 €
Двокреветна соба стандард 2+1 23.5 €
Двокреветна соба + 2+1 26.5 €
Трокреветна соба стандард (три полни суми) 3 22
Трокреветна соба + (три полни суми) 3+1 25
Апартман / Студио 2+1 37 €
Фамилијарна соба (цена за соба)

 

 

2+2 85€
 

Бесплатно користење на базените со топла минерална вода (главниот базен е со димензии 25×12м, со температура на водата 30-31°C),сауна,џакузи,ледено ведро,фитнес, парна бања,винарија, интернет и паркинг.

Цените не важат за празници

 

Деца до 4г…..бесплатно

-Дете 4-12г со двајаца возраснина дополнително легло плака ……14еур за BB

-Трет возрасен на дополнително легло плака…………….18.5 еур за BB

-Деца или трет возрасен во Апартман/Студио……….бесплатно

 

-Задолжително туристичка такса од 1еур на ден по лице

-Можност за организиран превоз

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Wellness & Spa

Ruskovets Resort 4* – с.Дoбриниште, Бугарија

ХОТЕЛ   ПЕРИОД RUSKOVETS RESORT 4* (Dobriniste) Макс. лица во соба   01.12-29.12 07.03-10.04       10.01-21.01 07.02-06.03 (мин. 3 ноки)       27.12-29.12 03.01-09.01 22.01-06.02 (мин. 3 ноки)         Цена по лице од нок / Полупансион Хотелска зграда Aпартман “Junior Suite” 2+1ch 55.5 62 69.5         […]

Read More
Wellness & Spa

Хотел Orbel 4* – с.Добриниште, Бугарија

ХОТЕЛ                          ORBEL 4* Макс. лица во соба 01.12 – 22.12 06.03 – 30.04 03.01-06.03 23.12-28.12 Цена по лице на ден-HB(нокевање со појадок и вечера) Двокреветна соба (2 одделни легла) 2 42 € 52 € Трокреветна соба (3 одделни легла) 3 37 € 44 € Апартман едноспален 2+2 47 € 58 €   […]

Read More
Wellness & Spa

Хотел Rimska Banja 4* – с.Бања, Бугарија

ХОТЕЛ     RIMSKA BANJA 4* (Цена по лице-Полупансион) Макс. лица во соба   Викенд (цена со попуст)   Работни денови                                                                                              ПЕРИОД: 07.03 – 23.12.2021 Двокреветна соба без  балкон 2+1ch 3 34 € 30.5 € Двокреветна соба со балкон 2+1ch 3 36 € 32.5 € Студио без балкон 2+1ch 3 36 € […]

Read More