Hotel Yanakiev 4* – Borovec

ХОТЕЛ   ПЕРИОД
YANAKIEV 4* Макс. лица во соба 01.12-17.12 18.12-26.12

08.01-11.02

27.12-01.01 02.01-07.01

12.02-18.02

19.02-31.03
Цена по лице на ден / Полупансион
Двокреветна соба

 

2+1ch

3

49 82 115 99 63
Апартман со една спална

 

2+2ch

3

4

75 118 165  

135

 

110

Бесплатно користење на базен,парна бања,сауна, паркинг, интернет, ски остава.

Доплата за соба / Апп со поглед на стазите…….6еур по лице од ден

 

  • Дете до 6 год …………бесплатно
  • Дете 6-13 год на дополнително легло со 2 возрасни во двокреветна соба………..плака 21еур
  • Дете 6-13 год на дополнително легло со 2 возрасни во Апартман………..плака 12еур
  • Возрасен на дополнително легло во двокреветна соба……30% попуст
  • Трет и четврти возрасен во Апартман плакаат по 36еур од ден
  • Минимум престој од 4 нокевања

 

Новогодишна вечера (задолжителна)-95 еур возрасен /50 еур дете од 2-13год.

 

  • Попусти за рана резервација
  • 10% попуст за резервации направени до 30.10.2021

 

  Задолжително тур.такса од 1еур по лице од ден

  Можност за превоз

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

БОРОВЕЦ ЗИМА 2021/2022

Hotel Borovets Hills 5* – Borovec

ХОТЕЛ   ПЕРИОД     BOROVEC HILLS 5* Макс. лица во соба 10.12-29.12 07.03-30.04 30.12-02.01 03.01-16.01 07.02-20.02 17.01-06.02 21.02-06.03 Цена по лице од ден/HB (Полупансион) Двокреветна стандард соба 2+1ch 3 51 € 122 € 77 € 62 € Студио 2+2ch 3 57€ 134 € 90 € 72 € Апартман со една спална 2+2ch 3 64 € […]

Read More
БОРОВЕЦ ЗИМА 2021/2022

Hotel Borovets Green 4* – Borovec

ХОТЕЛ   ПЕРИОД  BOROVETS  GREEN  4* Макс. лица во соба 20.12-23.12 03.01-16.01 22.01-08.03   24.12-29.12     30.12-02.01   17.01-21.01 09.03-31.03 Цена по лице на ден/HB (Полупансион) Студио   2+1ch   46 € 51 € 72 € 42.5 € Апартман со една спална 2+2ch 3+1ch 48 € 52 € 74 € 44 € Апартман со […]

Read More
БОРОВЕЦ ЗИМА 2021/2022

Euphoria Club Hotel 4* – Borovec

EUPHORIA CLUB HOTEL 4*   ПЕРИОД Макс. лица во соба 16.12-27.12 04.01-31.01 28.12-03.01   01.02-14.02   15.02-28.02   Цена по лице /BB (Нокевање со појадок) Студио 2+1ch 43.5 € 78 € 55 € 51 € Апартман со една спална 2+2ch 2+1 2+2 62 € 96 € 73 € 69 €           […]

Read More