Hotel Samokov 4* – Borovec

ХОТЕЛ   ПЕРИОД
SAMAKOV 4* Макс. лица во соба 19.12-26.12

26.02-10.04

27.12-02.01 03.01-16.01

29.01-25.02

17.01-28.01
Цена по лице на ден/  Ноќевање со појадок
 
Двокреветна соба 2+2ch

3ad

31.5 54 43 35
 
                                                                                              Цена по лице на ден/ Полупансион
 
Двокреветна соба 2+2ch

3ad

36 59 48.5 40.5
 
Намаление за рани резервации 10% до 10.11/2021

 

Oдалеченост 50м од Гондолата.Во цената е вклучено користење на внатрешниот базен.

 

Деца до 5г……..бесплатно

Деца 5-12г на дополнително легло со двајца возрасни……..50%

Трет возрасен……..15% попуст

Минимум престој 3нокевања

 

Новогодишна вечера (задолжителна)…..50еур за возрасен / 35еур за деца 2-12г.

 

Задолжително туристичка такса од 1еур на ден по лице

-Можност за организиран превоз

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

БОРОВЕЦ ЗИМА 2021/2022

Hotel Borovets Hills 5* – Borovec

ХОТЕЛ   ПЕРИОД     BOROVEC HILLS 5* Макс. лица во соба 10.12-29.12 07.03-30.04 30.12-02.01 03.01-16.01 07.02-20.02 17.01-06.02 21.02-06.03 Цена по лице од ден/HB (Полупансион) Двокреветна стандард соба 2+1ch 3 51 € 122 € 77 € 62 € Студио 2+2ch 3 57€ 134 € 90 € 72 € Апартман со една спална 2+2ch 3 64 € […]

Read More
БОРОВЕЦ ЗИМА 2021/2022

Hotel Borovets Green 4* – Borovec

ХОТЕЛ   ПЕРИОД  BOROVETS  GREEN  4* Макс. лица во соба 20.12-23.12 03.01-16.01 22.01-08.03   24.12-29.12     30.12-02.01   17.01-21.01 09.03-31.03 Цена по лице на ден/HB (Полупансион) Студио   2+1ch   46 € 51 € 72 € 42.5 € Апартман со една спална 2+2ch 3+1ch 48 € 52 € 74 € 44 € Апартман со […]

Read More
БОРОВЕЦ ЗИМА 2021/2022

Hotel Yanakiev 4* – Borovec

ХОТЕЛ   ПЕРИОД YANAKIEV 4* Макс. лица во соба 01.12-17.12 18.12-26.12 08.01-11.02 27.12-01.01 02.01-07.01 12.02-18.02 19.02-31.03 Цена по лице на ден / Полупансион Двокреветна соба   2+1ch 3 49 € 82 € 115 € 99 € 63 € Апартман со една спална   2+2ch 3 4 75 € 118 € 165 €   135 € […]

Read More