Hotel Iglika Palace 4* – Borovec

ХОТЕЛ   ПЕРИОД
IGLIKA PALACE 4* Макс. лица во соба 18.12-25.12

16.01-30.01

06.03-09.04

26.12-01.01

12.02-19.02

02.01-15.01

31.01-11.02

20.02-05.03

 
Цена по лице ПОЛУПАНСИОН
Двокреветна стандард соба 2+1ch

3

41 € 60 € 48.5 €  
Двокреветна (renovated) соба 2+1 52 € 75 € 63.5 €  
Студио (мин. три полни суми) 3+1ch 40.5 € 58 € 48.5 €  
Студио (renovated) 3+1ch 52 € 75 € 63.5 €
 

Early booking:15%попуст за резервации до 31.10.2021

 

Локација : во центарот на Боровец, 100 м од ски лифт.
Во склоп на хотелот има ресторан, конфенциска сала, спа центар,интернет во лоби.

 

Дополнителни услови :
▪ Деца до 2 год. – бесплатно
▪ Прво дете од 2-12 год. на дополнително легло во соба/студио – бесплатно
▪ Возрасен на дополнително легло во соба – 25% попуст

▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 55€, дете – 30€
▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1.6€ по лице на ден  

-Можност за организиран превоз

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

БОРОВЕЦ ЗИМА 2021/2022

Hotel Borovets Hills 5* – Borovec

ХОТЕЛ   ПЕРИОД     BOROVEC HILLS 5* Макс. лица во соба 10.12-29.12 07.03-30.04 30.12-02.01 03.01-16.01 07.02-20.02 17.01-06.02 21.02-06.03 Цена по лице од ден/HB (Полупансион) Двокреветна стандард соба 2+1ch 3 51 € 122 € 77 € 62 € Студио 2+2ch 3 57€ 134 € 90 € 72 € Апартман со една спална 2+2ch 3 64 € […]

Read More
БОРОВЕЦ ЗИМА 2021/2022

Hotel Borovets Green 4* – Borovec

ХОТЕЛ   ПЕРИОД  BOROVETS  GREEN  4* Макс. лица во соба 20.12-23.12 03.01-16.01 22.01-08.03   24.12-29.12     30.12-02.01   17.01-21.01 09.03-31.03 Цена по лице на ден/HB (Полупансион) Студио   2+1ch   46 € 51 € 72 € 42.5 € Апартман со една спална 2+2ch 3+1ch 48 € 52 € 74 € 44 € Апартман со […]

Read More
БОРОВЕЦ ЗИМА 2021/2022

Hotel Yanakiev 4* – Borovec

ХОТЕЛ   ПЕРИОД YANAKIEV 4* Макс. лица во соба 01.12-17.12 18.12-26.12 08.01-11.02 27.12-01.01 02.01-07.01 12.02-18.02 19.02-31.03 Цена по лице на ден / Полупансион Двокреветна соба   2+1ch 3 49 € 82 € 115 € 99 € 63 € Апартман со една спална   2+2ch 3 4 75 € 118 € 165 €   135 € […]

Read More