Hotel Flora Residence Daisy 4* – Borovec

FLORA RESIDENCE DAISY4* Макс. лица во соба 27.12-03.01

 

04.01-10.01

 

11.01-31.01

01.03-30.03

 01.02-28.02
Цена по лице на ден/ Полупансион(HB)
Студио 2+2ch

3+1ch

4

107 €  

58 €

 

45 €

 

52 €

         
 

Деца 2-11г. со двајца возрасни

25 € 20 € 15 € 17 €

 

10% попуст за резервации до 31.10.2021

7% попуст за резервации до 30.11.2021

 

Локација во централниот дел на Боровец, 100м од Ски лифтот.

 

Деца до 2г……..бесплатно

Трет возрасен ……….30%попуст

 

Новогодишна вечера (задолжителна)…..60еур за возрасен / 35еур за деца 2-12г.

 

Задолжително туристичка такса од 1еур на ден по лице

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

БОРОВЕЦ ЗИМА 2021/2022

Hotel Borovets Hills 5* – Borovec

ХОТЕЛ   ПЕРИОД     BOROVEC HILLS 5* Макс. лица во соба 10.12-29.12 07.03-30.04 30.12-02.01 03.01-16.01 07.02-20.02 17.01-06.02 21.02-06.03 Цена по лице од ден/HB (Полупансион) Двокреветна стандард соба 2+1ch 3 51 € 122 € 77 € 62 € Студио 2+2ch 3 57€ 134 € 90 € 72 € Апартман со една спална 2+2ch 3 64 € […]

Read More
БОРОВЕЦ ЗИМА 2021/2022

Hotel Borovets Green 4* – Borovec

ХОТЕЛ   ПЕРИОД  BOROVETS  GREEN  4* Макс. лица во соба 20.12-23.12 03.01-16.01 22.01-08.03   24.12-29.12     30.12-02.01   17.01-21.01 09.03-31.03 Цена по лице на ден/HB (Полупансион) Студио   2+1ch   46 € 51 € 72 € 42.5 € Апартман со една спална 2+2ch 3+1ch 48 € 52 € 74 € 44 € Апартман со […]

Read More
БОРОВЕЦ ЗИМА 2021/2022

Hotel Yanakiev 4* – Borovec

ХОТЕЛ   ПЕРИОД YANAKIEV 4* Макс. лица во соба 01.12-17.12 18.12-26.12 08.01-11.02 27.12-01.01 02.01-07.01 12.02-18.02 19.02-31.03 Цена по лице на ден / Полупансион Двокреветна соба   2+1ch 3 49 € 82 € 115 € 99 € 63 € Апартман со една спална   2+2ch 3 4 75 € 118 € 165 €   135 € […]

Read More