Hotel Flora Complex 4* – Borovec

ХОТЕЛ   ПЕРИОД
FLORA COMPLEX 4*

 

Макс. лица во соба  

01.12-17.12

12.03-01.04

 

 

18.12-25.12

05.03-11.03

 

26.12-03.01

 

   04.01-04.03  
Цена по лице на ден-HB

(Полупансион)

Двокреветна Стандард соба 2+1ch

3

34.5 40 66.5 51
Студио 2+1ch

3

38 44 70 55
Апартман со една спална  2+2ch

3+1ch

4

 

44.5

 

53

 

81.5

 

63.5

 
 

Локација во самиот центарт, на 50м. од Гондолата

 

Деца до 2г……..бесплатно

Прво дете 2-12г. со двајца возрасни  во ……..….бесплатно

Второ дете 2-12г. со двајца возрасни во Апп….50%

3ти и 4ти возрасен ………….плакат 70%

Во цената е вклучено користење на базенот и фитнес сала.

 

Новогодишна вечера…..80еур за возрасен / 40еур за деца 2-12г.

 

Попусти: 10%попуст за резервација до 31.10

                 7=6 за престој до 25.12 и после 05.03

 

Задолжително туристичка такса од 1еур на ден по лице

-Можност за организиран превоз

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

БОРОВЕЦ ЗИМА 2021/2022

Hotel Borovets Hills 5* – Borovec

ХОТЕЛ   ПЕРИОД     BOROVEC HILLS 5* Макс. лица во соба 10.12-29.12 07.03-30.04 30.12-02.01 03.01-16.01 07.02-20.02 17.01-06.02 21.02-06.03 Цена по лице од ден/HB (Полупансион) Двокреветна стандард соба 2+1ch 3 51 € 122 € 77 € 62 € Студио 2+2ch 3 57€ 134 € 90 € 72 € Апартман со една спална 2+2ch 3 64 € […]

Read More
БОРОВЕЦ ЗИМА 2021/2022

Hotel Borovets Green 4* – Borovec

ХОТЕЛ   ПЕРИОД  BOROVETS  GREEN  4* Макс. лица во соба 20.12-23.12 03.01-16.01 22.01-08.03   24.12-29.12     30.12-02.01   17.01-21.01 09.03-31.03 Цена по лице на ден/HB (Полупансион) Студио   2+1ch   46 € 51 € 72 € 42.5 € Апартман со една спална 2+2ch 3+1ch 48 € 52 € 74 € 44 € Апартман со […]

Read More
БОРОВЕЦ ЗИМА 2021/2022

Hotel Yanakiev 4* – Borovec

ХОТЕЛ   ПЕРИОД YANAKIEV 4* Макс. лица во соба 01.12-17.12 18.12-26.12 08.01-11.02 27.12-01.01 02.01-07.01 12.02-18.02 19.02-31.03 Цена по лице на ден / Полупансион Двокреветна соба   2+1ch 3 49 € 82 € 115 € 99 € 63 € Апартман со една спална   2+2ch 3 4 75 € 118 € 165 €   135 € […]

Read More