Hotel Festa Chamkoria 4* – Borovec

ХОТЕЛ   ПЕРИОД
FESTA CHAMKORIA 4*

 

Макс. лица во соба 01.12-19.12  

20.12-30.12

 

 

31.12-01.01

 

 

02.01-05.03

 

06.03-09.04
Цена по лице на ден/ BB

(Нокевање со појадок)

Двокреветна стандард 2+0 34.5 € 54 € 72 € 54 € 34.5 €
Junior Suite  2+2ch

3+1ch

41.5 62 82 62 41.5
АПП со 1 спална  2+2ch

3+1ch

 

47

 

68

 

86

 

68

 

47

Мимимум престој 3 3 3 3 3
v 10%попуст за резервации направени до 30.11.2021

v Можност за доплата на вечера……15еур за возрасни / 8еур за деца 3-13г

v Бесплатно користење на базен, сауна, фитнес центар, парна бања, интернет,паркинг, превоз до ски лифтот.

 

v Новогодишна вечера-задолжителна……..90еур за возрасни / 45еур за деца 3-13г

 

  • Дете до 3 год.-бесплатно
  • Дете 3-13 год на дополнително легло со 2 воз………. плаќа 30% на база BB
  • Возрасен на дополнително легло………20% попуст на база BB

 

  • Задолжително тур.такса од 1еур на ден по лице
  • Можност за превоз

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

БОРОВЕЦ ЗИМА 2021/2022

Hotel Borovets Hills 5* – Borovec

ХОТЕЛ   ПЕРИОД     BOROVEC HILLS 5* Макс. лица во соба 10.12-29.12 07.03-30.04 30.12-02.01 03.01-16.01 07.02-20.02 17.01-06.02 21.02-06.03 Цена по лице од ден/HB (Полупансион) Двокреветна стандард соба 2+1ch 3 51 € 122 € 77 € 62 € Студио 2+2ch 3 57€ 134 € 90 € 72 € Апартман со една спална 2+2ch 3 64 € […]

Read More
БОРОВЕЦ ЗИМА 2021/2022

Hotel Borovets Green 4* – Borovec

ХОТЕЛ   ПЕРИОД  BOROVETS  GREEN  4* Макс. лица во соба 20.12-23.12 03.01-16.01 22.01-08.03   24.12-29.12     30.12-02.01   17.01-21.01 09.03-31.03 Цена по лице на ден/HB (Полупансион) Студио   2+1ch   46 € 51 € 72 € 42.5 € Апартман со една спална 2+2ch 3+1ch 48 € 52 € 74 € 44 € Апартман со […]

Read More
БОРОВЕЦ ЗИМА 2021/2022

Hotel Yanakiev 4* – Borovec

ХОТЕЛ   ПЕРИОД YANAKIEV 4* Макс. лица во соба 01.12-17.12 18.12-26.12 08.01-11.02 27.12-01.01 02.01-07.01 12.02-18.02 19.02-31.03 Цена по лице на ден / Полупансион Двокреветна соба   2+1ch 3 49 € 82 € 115 € 99 € 63 € Апартман со една спална   2+2ch 3 4 75 € 118 € 165 €   135 € […]

Read More