Hotel Breza 3* – Borovec

BREZA 3* Макс. лица во соба 01.12-23.12

07.03-30.04

 

24.12-05.01

 

06.01-06.03
  Цена по лице на ден / HB (полупансион)
Двокреветна соба Standard 2

 

36.5 € 66.5 39 €
Junior Suit 2+1ch

2+2ch

3+1ch

39 € 68.5 € 41 €
Aпартман со две спални (5 лица)   5 37.5 € 66.5 € 39.5
10% попуст за резервации направени до 30.11.2021

 

Локација во центарот на Боровец на одалеченост 100м од ски лифтот.

Во цената е вклучено користење на сауна, парна бања, паркиг, Ски остава, Wi-Fi.

 

Деца до 3г……..бесплатно

Деца 3-12г на дополнително легло со двајца возрасни……..50%

Трет возрасен во Junior Suit ……..20% попуст

 

Новогодишна вечера (задолжителна)…..75еур за возрасен / 40еур за деца 3-12г.

 

Попуст: 7=6  во периодот 07.03-30.04 (не се комбинира со попустот за рана резервација)

Задолжително туристичка такса од 1еур на ден по лице

-Можност за организиран превоз

                                                     

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

БОРОВЕЦ ЗИМА 2021/2022

Hotel Borovets Hills 5* – Borovec

ХОТЕЛ   ПЕРИОД     BOROVEC HILLS 5* Макс. лица во соба 10.12-29.12 07.03-30.04 30.12-02.01 03.01-16.01 07.02-20.02 17.01-06.02 21.02-06.03 Цена по лице од ден/HB (Полупансион) Двокреветна стандард соба 2+1ch 3 51 € 122 € 77 € 62 € Студио 2+2ch 3 57€ 134 € 90 € 72 € Апартман со една спална 2+2ch 3 64 € […]

Read More
БОРОВЕЦ ЗИМА 2021/2022

Hotel Borovets Green 4* – Borovec

ХОТЕЛ   ПЕРИОД  BOROVETS  GREEN  4* Макс. лица во соба 20.12-23.12 03.01-16.01 22.01-08.03   24.12-29.12     30.12-02.01   17.01-21.01 09.03-31.03 Цена по лице на ден/HB (Полупансион) Студио   2+1ch   46 € 51 € 72 € 42.5 € Апартман со една спална 2+2ch 3+1ch 48 € 52 € 74 € 44 € Апартман со […]

Read More
БОРОВЕЦ ЗИМА 2021/2022

Hotel Yanakiev 4* – Borovec

ХОТЕЛ   ПЕРИОД YANAKIEV 4* Макс. лица во соба 01.12-17.12 18.12-26.12 08.01-11.02 27.12-01.01 02.01-07.01 12.02-18.02 19.02-31.03 Цена по лице на ден / Полупансион Двокреветна соба   2+1ch 3 49 € 82 € 115 € 99 € 63 € Апартман со една спална   2+2ch 3 4 75 € 118 € 165 €   135 € […]

Read More