Hotel Borovets Hills 5* – Borovec

ХОТЕЛ   ПЕРИОД
    BOROVEC HILLS 5* Макс. лица во соба 10.12-29.12

07.03-30.04

30.12-02.01 03.01-16.01

07.02-20.02

17.01-06.02

21.02-06.03

Цена по лице од ден/HB

(Полупансион)

Двокреветна стандард соба 2+1ch

3

51 € 122 € 77 € 62 €
Студио 2+2ch

3

57€ 134 € 90 € 72 €
Апартман со една спална 2+2ch

3

64 € 143 € 99 € 81 €
Апартман со две спални

(мин.4 возрасни)

4+1ch

4+2ch

5

46.5 € 110 € 70 € 57 €
 

Early booking: 5%попуст за резервации до 30.11.2021

              6=5за престој во приод 17.01-06.02.2022,  и 38.03-40.04.2022 (не се комбинират)

 

Локација : 100м од Ски терените во Боровец. Во цената е вклучено користење на внатрешниот базен,џакузи,фитнес,сауна, парна бања,интернет,паркинг, трансфер до ски лифтот.

 

Дополнителни услови :
▪ Деца до 4 год. – бесплатно
▪ Дете од 4-12 год. на доп.легло со двајца возрасни – 60%попуст
▪ Возрасен на доп.легло – 30% попуст

Доплата за Новогодишна Вечера………85еур за возрасен/40еур за деца 4-12г.

 

– Доплата за туристичка такса: 1€ по лице на ден  

-Можност за организиран превоз

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

БОРОВЕЦ ЗИМА 2021/2022

Hotel Borovets Green 4* – Borovec

ХОТЕЛ   ПЕРИОД  BOROVETS  GREEN  4* Макс. лица во соба 20.12-23.12 03.01-16.01 22.01-08.03   24.12-29.12     30.12-02.01   17.01-21.01 09.03-31.03 Цена по лице на ден/HB (Полупансион) Студио   2+1ch   46 € 51 € 72 € 42.5 € Апартман со една спална 2+2ch 3+1ch 48 € 52 € 74 € 44 € Апартман со […]

Read More
БОРОВЕЦ ЗИМА 2021/2022

Hotel Yanakiev 4* – Borovec

ХОТЕЛ   ПЕРИОД YANAKIEV 4* Макс. лица во соба 01.12-17.12 18.12-26.12 08.01-11.02 27.12-01.01 02.01-07.01 12.02-18.02 19.02-31.03 Цена по лице на ден / Полупансион Двокреветна соба   2+1ch 3 49 € 82 € 115 € 99 € 63 € Апартман со една спална   2+2ch 3 4 75 € 118 € 165 €   135 € […]

Read More
БОРОВЕЦ ЗИМА 2021/2022

Euphoria Club Hotel 4* – Borovec

EUPHORIA CLUB HOTEL 4*   ПЕРИОД Макс. лица во соба 16.12-27.12 04.01-31.01 28.12-03.01   01.02-14.02   15.02-28.02   Цена по лице /BB (Нокевање со појадок) Студио 2+1ch 43.5 € 78 € 55 € 51 € Апартман со една спална 2+2ch 2+1 2+2 62 € 96 € 73 € 69 €           […]

Read More