Hotel Borovets Green 4* – Borovec

ХОТЕЛ   ПЕРИОД
 BOROVETS  GREEN  4* Макс. лица во соба 20.12-23.12

03.01-16.01

22.01-08.03

 

24.12-29.12

 

 

30.12-02.01

 

17.01-21.01

09.03-31.03

Цена по лице на ден/HB

(Полупансион)

Студио  

2+1ch

 

46 51 72 42.5
Апартман со една спална 2+2ch

3+1ch

48 52 74 44
Апартман со две спални (мин.4 полни суми) 4+1

5+1ch

 

45

 

49

 

70

 

40

Минимум престој 2 2 3 2
 

Во цената е вклучено  користење на сауна,  фитнес, интернет (јавни површини), паркинг, трансфер до ски лифтот.

Деца до 4г……..бесплатно

-Деца 4-13г…….50%

-3ти возрасен на доп.легло………20% попуст

-5ти  возрасен во АПП со две спални………….20% попуст

 

Доплата за Новогодишна вечера(задолжителна)……60еур за возрасен/30еур за деца 4-13г.

 

Попусти за рана резервација

  • 10% попуст за резервации направени до 30.10.2021

Задолжително тур.такса од 1еур на ден по лице

Можност за организиран превоз

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

БОРОВЕЦ ЗИМА 2021/2022

Hotel Borovets Hills 5* – Borovec

ХОТЕЛ   ПЕРИОД     BOROVEC HILLS 5* Макс. лица во соба 10.12-29.12 07.03-30.04 30.12-02.01 03.01-16.01 07.02-20.02 17.01-06.02 21.02-06.03 Цена по лице од ден/HB (Полупансион) Двокреветна стандард соба 2+1ch 3 51 € 122 € 77 € 62 € Студио 2+2ch 3 57€ 134 € 90 € 72 € Апартман со една спална 2+2ch 3 64 € […]

Read More
БОРОВЕЦ ЗИМА 2021/2022

Hotel Yanakiev 4* – Borovec

ХОТЕЛ   ПЕРИОД YANAKIEV 4* Макс. лица во соба 01.12-17.12 18.12-26.12 08.01-11.02 27.12-01.01 02.01-07.01 12.02-18.02 19.02-31.03 Цена по лице на ден / Полупансион Двокреветна соба   2+1ch 3 49 € 82 € 115 € 99 € 63 € Апартман со една спална   2+2ch 3 4 75 € 118 € 165 €   135 € […]

Read More
БОРОВЕЦ ЗИМА 2021/2022

Euphoria Club Hotel 4* – Borovec

EUPHORIA CLUB HOTEL 4*   ПЕРИОД Макс. лица во соба 16.12-27.12 04.01-31.01 28.12-03.01   01.02-14.02   15.02-28.02   Цена по лице /BB (Нокевање со појадок) Студио 2+1ch 43.5 € 78 € 55 € 51 € Апартман со една спална 2+2ch 2+1 2+2 62 € 96 € 73 € 69 €           […]

Read More