Hotel Bor 3* – Borovec

ХОТЕЛ   ПЕРИОД
BOR 3*  

01.12-23.12

16.01-31.01

01.03-31.03

 

 

 

24.12-29.12

 

30.12-02.01  

03.01-15.01

01.02-28.02

 

Цена по лице на ден на база HB (Полупансион)
Двокреветна соба (2+1) 37 € 49 € 70 € 40
Апартман со една спална (2+2) 50 € 57 € 90 € 52 €
Минимум престој 2 2 3 2
15% попуст за резервации до 30.11.2021

Во цената е вклучено: интернет и трансфер до Ски терените

 

Деца до 3г……..бесплатно

Дете 3-12г на дополнително легло во двокреветна соба……..50%

Трет возрасен во двокреветна соба……..20%попуст

Прво и второ дете 3-13г. во Апартман со двајца возрасни…….бесплатно

Трет возрасен во Апартман……..бесплатно

 

Новогодишна вечера (задолжителна)…….65еур за возрасен / 35еур за деца

Задолжително туристичка такса од 1еур на ден по лице

-Можност за организиран превоз

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

БОРОВЕЦ ЗИМА 2021/2022

Hotel Borovets Hills 5* – Borovec

ХОТЕЛ   ПЕРИОД     BOROVEC HILLS 5* Макс. лица во соба 10.12-29.12 07.03-30.04 30.12-02.01 03.01-16.01 07.02-20.02 17.01-06.02 21.02-06.03 Цена по лице од ден/HB (Полупансион) Двокреветна стандард соба 2+1ch 3 51 € 122 € 77 € 62 € Студио 2+2ch 3 57€ 134 € 90 € 72 € Апартман со една спална 2+2ch 3 64 € […]

Read More
БОРОВЕЦ ЗИМА 2021/2022

Hotel Borovets Green 4* – Borovec

ХОТЕЛ   ПЕРИОД  BOROVETS  GREEN  4* Макс. лица во соба 20.12-23.12 03.01-16.01 22.01-08.03   24.12-29.12     30.12-02.01   17.01-21.01 09.03-31.03 Цена по лице на ден/HB (Полупансион) Студио   2+1ch   46 € 51 € 72 € 42.5 € Апартман со една спална 2+2ch 3+1ch 48 € 52 € 74 € 44 € Апартман со […]

Read More
БОРОВЕЦ ЗИМА 2021/2022

Hotel Yanakiev 4* – Borovec

ХОТЕЛ   ПЕРИОД YANAKIEV 4* Макс. лица во соба 01.12-17.12 18.12-26.12 08.01-11.02 27.12-01.01 02.01-07.01 12.02-18.02 19.02-31.03 Цена по лице на ден / Полупансион Двокреветна соба   2+1ch 3 49 € 82 € 115 € 99 € 63 € Апартман со една спална   2+2ch 3 4 75 € 118 € 165 €   135 € […]

Read More