НОВА ГОДИНА – БУДВА

1.Ден 31.12.2021 – Поаѓање од Скопје во 00:30 часот. Ноќно возење со попатни паузи и царински формалности.  Пристигнување во Црна Гора во утринските часови, попатно застанување на видиковец кај Св.Стефан. Поаѓање према Будва. Сместување во хотел 3* . Во договор со водич се посетува стариот град во Будва. Вечерта дочек на НОВА ГОДИНА  на плоштад со Џибони. Вечера. Ноќевање.

 

2.Ден 01.01.2022 –Појадок. После дочекот на најлудата ноќ ќе имате доволно слободно време да се одморите. Слободен ден за индивидуални активности. Вечера. Вечерта втора реприза на плоштад со Лепа Брена. Ноќевање.

 

3.Ден 02.01.2022 –Појадок.  Одјавување од хотелот во 08 часот. Факултативна посета на Тиват. Котор и Херцег Нови. Во договорено време враќање во Будва. Собир со патниците кои не доаѓаат на факултативата. Денско и ноќно возење со попатни одмори и царински формалности. Пристигнување во вечерните  часови.

 

НАПОМЕНА!! Патниците кои нема да доаѓаат на факултативната посета остануваат во БУДВА и ќе бидат информирани од водичите за време и место на поаѓање од БУДВА.

 

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ : 99€

 

Во цената е вклучено :

 • Превоз на наведената релација со туристички автобус
 • Сместување во Хотел 3* – Будва
 • 2 ноќевања на база полу пансион ( доручек, вечера ) – шведска маса
 • Организација и водство на патувањето
 • Лиценциран пратител на групата за време на целото патување
 • Туристичка такса

 

Во цената не е вклучено:

 • Патничко осигурување
 • ПАКЕТХЕРЦЕГ НОВИ + ТИВАТ + КОТОР– 20 € (вклучен превоз со автобус и траект)

 

Важно

 • За реализација на овој аранжман, потребен е минимумод 40 патници, во спротивно, крајниот рок за известување околу евентуален отказ на аранжманот е најкасно 5 дена пред датумот на поаѓање. Организаторот на патувањето го задржува правото за измена на редоследот на поедини содржини во програмата
 • За ова патување потребно е да се приложи сертификат за вакцина или брз антиген тест
 • Патувањето може да биде со валидна лична карта или пасош
 • Доколку дојде до непредвидена „виша сила“ за нереализирање на патувањето, поради новонастанати ситуации кои агенцијата не можела да ги предвиди, уплатените средства ќе бидат вратени на клиентот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *