ZARA 4* – БАНСКО

ХОТЕЛ   ПЕРИОД
ZARA  4* Макс. лица во соба  

01.12-20.12

 07.03-10.04

 

 

23.12-27.12

 

28.12-02.01 03.01-10.01

21.01-20.02

11.01-20.01

21.02-06.03

Цена по лице на ден/ Полупансион
Двокреветна соба standard

 

2+0 35  

43.5

 

69.5

 

46.5

 

42 €

Двокреветна соба lux

 

2+2ch

3+1ch

39.5 49 75 52 47.5
Апартман со една спална

 

2+2ch

3+1ch

51 € 60 86 59 57
                                                                                              

                                                                           Цена по лице на ден/ All Incl. light

Двокреветна соба standard

 

2+0 42 50 66.5 53.5 49
Двокреветна соба lux

 

2+2ch

3+1ch

46.5 56 82 58.5 54.5
Апартман со една спална

 

2+2ch

3+1ch

57 66.5 93 70 € 65.5
Бесплатно користење на базен, сауна, фитнес центар, парна бања,џакузи,релакс зона, превоз до ски лифтот.

 

-Деца до 6г………..бесплатно

-Деца 6-12г. на дополнително легло со двајца возрасни…..50%

-Возрасен на дополнително легло…..30%попуст

 

Попуст: 15% попуст за резервации до 31.10

               10% попуст за резервации до 31.11

 

   Екстра попусти: 7=6, 6=5 (двата попуста не се комбинираат)

 

Свечена Новог. Вечера (задолжителна)……70еур за возрасни / 35еур за деца 4-12г

 

Задолжително туристичка такса од 1еур на ден по лице

 

Можност за организиран превоз

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

БОРОВЕЦ ЗИМА 2021/2022

Hotel Borovets Hills 5* – Borovec

ХОТЕЛ   ПЕРИОД     BOROVEC HILLS 5* Макс. лица во соба 10.12-29.12 07.03-30.04 30.12-02.01 03.01-16.01 07.02-20.02 17.01-06.02 21.02-06.03 Цена по лице од ден/HB (Полупансион) Двокреветна стандард соба 2+1ch 3 51 € 122 € 77 € 62 € Студио 2+2ch 3 57€ 134 € 90 € 72 € Апартман со една спална 2+2ch 3 64 € […]

Read More
БОРОВЕЦ ЗИМА 2021/2022

Hotel Borovets Green 4* – Borovec

ХОТЕЛ   ПЕРИОД  BOROVETS  GREEN  4* Макс. лица во соба 20.12-23.12 03.01-16.01 22.01-08.03   24.12-29.12     30.12-02.01   17.01-21.01 09.03-31.03 Цена по лице на ден/HB (Полупансион) Студио   2+1ch   46 € 51 € 72 € 42.5 € Апартман со една спална 2+2ch 3+1ch 48 € 52 € 74 € 44 € Апартман со […]

Read More
БОРОВЕЦ ЗИМА 2021/2022

Hotel Yanakiev 4* – Borovec

ХОТЕЛ   ПЕРИОД YANAKIEV 4* Макс. лица во соба 01.12-17.12 18.12-26.12 08.01-11.02 27.12-01.01 02.01-07.01 12.02-18.02 19.02-31.03 Цена по лице на ден / Полупансион Двокреветна соба   2+1ch 3 49 € 82 € 115 € 99 € 63 € Апартман со една спална   2+2ch 3 4 75 € 118 € 165 €   135 € […]

Read More