St. George Palace 4* – Банско

ХОТЕЛ   ПЕРИОД
SAINT GEORGE PALACE 4* 10.12-18.12

01.04-25.04

19.12-28.12

09.01-11.02

 

29.12-01.01

 

 

02.01-08.01

12.02-18.02

 

19.02-31.03
Цена по лице на ден на база – HB

(Полупансион )

Студио (2+0) 36.5 47 60 51 39.5
АПП со 1 спална (2+2)

 

43 53    75 58 47.5
АПП со 2 спални (мин. 4полни суми, 4+2)

 

33 40 55 46.5 35
       
Минимум нокевања   2 3 2 2
Деца до 4г………..бесплатно

-Деца 4-12г……….плакаат по 8еур од нок

 

Early booking: 15% за резервации до 31.10.2021

            10% за резервации до 30.11.2021

Попусти:7=8 во период 09.01-11.02, и 19.02-25.04

Двата попусти не се комбинират и не вазат за Новогодишниот период

 

·       Бесплатно користење на сауна, парна бања, базен, џакузи, фитнес, WiFi, превоз до ски лифт, паркинг

·       Новогодишна вечера (задолжителна)…..100еур за возрасни / 50еур за деца 4-12г.

Задолжително туристичка такса од 1еур на ден по лице.Можност за организиран превоз.

-Можност за организиран превоз

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

БОРОВЕЦ ЗИМА 2021/2022

Hotel Borovets Hills 5* – Borovec

ХОТЕЛ   ПЕРИОД     BOROVEC HILLS 5* Макс. лица во соба 10.12-29.12 07.03-30.04 30.12-02.01 03.01-16.01 07.02-20.02 17.01-06.02 21.02-06.03 Цена по лице од ден/HB (Полупансион) Двокреветна стандард соба 2+1ch 3 51 € 122 € 77 € 62 € Студио 2+2ch 3 57€ 134 € 90 € 72 € Апартман со една спална 2+2ch 3 64 € […]

Read More
БОРОВЕЦ ЗИМА 2021/2022

Hotel Borovets Green 4* – Borovec

ХОТЕЛ   ПЕРИОД  BOROVETS  GREEN  4* Макс. лица во соба 20.12-23.12 03.01-16.01 22.01-08.03   24.12-29.12     30.12-02.01   17.01-21.01 09.03-31.03 Цена по лице на ден/HB (Полупансион) Студио   2+1ch   46 € 51 € 72 € 42.5 € Апартман со една спална 2+2ch 3+1ch 48 € 52 € 74 € 44 € Апартман со […]

Read More
БОРОВЕЦ ЗИМА 2021/2022

Hotel Yanakiev 4* – Borovec

ХОТЕЛ   ПЕРИОД YANAKIEV 4* Макс. лица во соба 01.12-17.12 18.12-26.12 08.01-11.02 27.12-01.01 02.01-07.01 12.02-18.02 19.02-31.03 Цена по лице на ден / Полупансион Двокреветна соба   2+1ch 3 49 € 82 € 115 € 99 € 63 € Апартман со една спална   2+2ch 3 4 75 € 118 € 165 €   135 € […]

Read More