Olymp 3* – Банско

ХОТЕЛ   ПЕРИОД
OLYMP 3* Макс. лица во соба 28.12-03.01 04.01-22.01 23.01-19.02

01.12-27.12

20.02.31.03
  Цена по лице од нок                            BB(Нокевање со појадок) /  HB(Полупансион)
Двокреветна стандард 2 30 / 40 24 / 34 23 / 33 22 / 31
Двокреветна лукс 2+1ch

3

32 / 42 26 / 35 24 / 34 23 / 32
АПП со 1 спална 2+2ch

3+1ch

34 / 44 26 / 36 25 / 35 23 / 32
Мазонет (мин. 4возрасни) 4+1 31 / 41 24 / 33 22 / 31 21 / 30
Мин престој 3 ноки 2 ноки 2 ноки 2 ноки
 

Попусти: 15% попуст за резервации до 15.11

                 10% попуст за резервации до 10.12

 

Попуст: 7=6,6=5 за пристигање  после 17.01.   Двата попусти не се комбинират.

 

Бесплатно користење на  џакузи, фитнес сала, сауна, парна бања, ски остава, превоз до ски лифт,интернет, паркинг

Цените се изразени во евра (1еур=62ден.)

 

   Деца до 5г……….бесплатно

   деца од 5-12 год сместено на дополнително легло ………. 50%

   возрасен на дополнително легло…..20% попуст

 

Новогодишна вечера (задолжителна)…….60еур за возрасни / 30еур за деца 5-12г.

 

-Задолжително туристичка такса од 1еур на ден по лице

-Можност за организиран превоз

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

БОРОВЕЦ ЗИМА 2021/2022

Hotel Borovets Hills 5* – Borovec

ХОТЕЛ   ПЕРИОД     BOROVEC HILLS 5* Макс. лица во соба 10.12-29.12 07.03-30.04 30.12-02.01 03.01-16.01 07.02-20.02 17.01-06.02 21.02-06.03 Цена по лице од ден/HB (Полупансион) Двокреветна стандард соба 2+1ch 3 51 € 122 € 77 € 62 € Студио 2+2ch 3 57€ 134 € 90 € 72 € Апартман со една спална 2+2ch 3 64 € […]

Read More
БОРОВЕЦ ЗИМА 2021/2022

Hotel Borovets Green 4* – Borovec

ХОТЕЛ   ПЕРИОД  BOROVETS  GREEN  4* Макс. лица во соба 20.12-23.12 03.01-16.01 22.01-08.03   24.12-29.12     30.12-02.01   17.01-21.01 09.03-31.03 Цена по лице на ден/HB (Полупансион) Студио   2+1ch   46 € 51 € 72 € 42.5 € Апартман со една спална 2+2ch 3+1ch 48 € 52 € 74 € 44 € Апартман со […]

Read More
БОРОВЕЦ ЗИМА 2021/2022

Hotel Yanakiev 4* – Borovec

ХОТЕЛ   ПЕРИОД YANAKIEV 4* Макс. лица во соба 01.12-17.12 18.12-26.12 08.01-11.02 27.12-01.01 02.01-07.01 12.02-18.02 19.02-31.03 Цена по лице на ден / Полупансион Двокреветна соба   2+1ch 3 49 € 82 € 115 € 99 € 63 € Апартман со една спална   2+2ch 3 4 75 € 118 € 165 €   135 € […]

Read More