Elegant Lux 4* – Банско

ХОТЕЛ   ПЕРИОД
ELEGANT LUX 4* Макс. лица во соба

 

01.10-21.12

01.03-31.05

22.12-27.12 28.12-02.01 03.01-28.02
Цена по лице на ден –HB

(Полупансион)

Студио 2+1ch 37 44 85        49  
Апартман со една спална 2+2ch 43 47 95 55  
Апартман со една спална (large)

(мин. 3полни суми)

 

3+1ch

39 44 85 49  
         
Апартман со две спални

(мин. 4полни суми)

4+1ch

4+2ch

39 44 85 € 49  
Деца до 4год. со двајца возрасни на доп.легло бесплатно бесплатно бесплатно бесплатно  
Деца 4-12г. со двајца возрасни на доп.легло 19 24 35 25  
Минимум  нокевања   2 2 3 2  
v Бесплатно: базен, финска сауна, солна сауна,парна бања, турска бања,фитнес, џакузи, ски остава, превоз до ски лифтот, интернет, паркинг

 

·    Новогодишна вечера (незадолжителна)-85 еур возрасен  /42 еур дете од 4-12 год.

 

v Попусти за рана резервација

15% попуст за резервации направени до 31.10.2021

10% попуст за резервации направени до 30.11.2021

 

Екстра попусти: 7=6 за престој  до 21.12 и  после 04.01.

Двата попуста може да се комбинираат.

 

-Задолжително туристичка такса од 1еур на ден по лице

-Можност за организиран превоз

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

БОРОВЕЦ ЗИМА 2021/2022

Hotel Borovets Hills 5* – Borovec

ХОТЕЛ   ПЕРИОД     BOROVEC HILLS 5* Макс. лица во соба 10.12-29.12 07.03-30.04 30.12-02.01 03.01-16.01 07.02-20.02 17.01-06.02 21.02-06.03 Цена по лице од ден/HB (Полупансион) Двокреветна стандард соба 2+1ch 3 51 € 122 € 77 € 62 € Студио 2+2ch 3 57€ 134 € 90 € 72 € Апартман со една спална 2+2ch 3 64 € […]

Read More
БОРОВЕЦ ЗИМА 2021/2022

Hotel Borovets Green 4* – Borovec

ХОТЕЛ   ПЕРИОД  BOROVETS  GREEN  4* Макс. лица во соба 20.12-23.12 03.01-16.01 22.01-08.03   24.12-29.12     30.12-02.01   17.01-21.01 09.03-31.03 Цена по лице на ден/HB (Полупансион) Студио   2+1ch   46 € 51 € 72 € 42.5 € Апартман со една спална 2+2ch 3+1ch 48 € 52 € 74 € 44 € Апартман со […]

Read More
БОРОВЕЦ ЗИМА 2021/2022

Hotel Yanakiev 4* – Borovec

ХОТЕЛ   ПЕРИОД YANAKIEV 4* Макс. лица во соба 01.12-17.12 18.12-26.12 08.01-11.02 27.12-01.01 02.01-07.01 12.02-18.02 19.02-31.03 Цена по лице на ден / Полупансион Двокреветна соба   2+1ch 3 49 € 82 € 115 € 99 € 63 € Апартман со една спална   2+2ch 3 4 75 € 118 € 165 €   135 € […]

Read More