Cornelia 4* – Банско

ХОТЕЛ   ПЕРИОД
CORNELIA 4* Макс. лица во соба 01.12-26.12

01.03-15.04

 

 

27.12-02.01

 

 

03.01-28.02
Цена по лице на ден / BB

(Нокевање со појадок)

Студио 2+1ch 22.5 55 25.5
АПП со 1 спална 2+2ch

3+1ch

 

28

 

67

 

33.5

АПП со 2 спални (мин.4 полни суми) 4+2ch

5

 

23

 

55

 

26

Двокреветна соба лукс 2+0  

23

 

55

 

26

 

v Бесплатно користење на базен со минерална вода, фитнес, сауна, парна бања,џакузи, ски остава, превоз до ски лифтот.

-15% попуст за резервации направени до 01.12.2021

     

      Дете 0-6 на дополнително легло………….... бесплатно

      Дете 6-12 на дополнително легло со двајца возрасни……..9eur

   Возрасен на доп. легло………….18eur

 

–        Можност за доплата на вечера…..15еур за возрасни / 8еур за деца 6-12г.

–        Доплата за Новог. Вечера (не е задолжително)…..80еур за возрасни / 40еур за деца 6-12г.

 

   Задолжително туристичка такса од 1еур на ден по лице

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

БОРОВЕЦ ЗИМА 2021/2022

Hotel Borovets Hills 5* – Borovec

ХОТЕЛ   ПЕРИОД     BOROVEC HILLS 5* Макс. лица во соба 10.12-29.12 07.03-30.04 30.12-02.01 03.01-16.01 07.02-20.02 17.01-06.02 21.02-06.03 Цена по лице од ден/HB (Полупансион) Двокреветна стандард соба 2+1ch 3 51 € 122 € 77 € 62 € Студио 2+2ch 3 57€ 134 € 90 € 72 € Апартман со една спална 2+2ch 3 64 € […]

Read More
БОРОВЕЦ ЗИМА 2021/2022

Hotel Borovets Green 4* – Borovec

ХОТЕЛ   ПЕРИОД  BOROVETS  GREEN  4* Макс. лица во соба 20.12-23.12 03.01-16.01 22.01-08.03   24.12-29.12     30.12-02.01   17.01-21.01 09.03-31.03 Цена по лице на ден/HB (Полупансион) Студио   2+1ch   46 € 51 € 72 € 42.5 € Апартман со една спална 2+2ch 3+1ch 48 € 52 € 74 € 44 € Апартман со […]

Read More
БОРОВЕЦ ЗИМА 2021/2022

Hotel Yanakiev 4* – Borovec

ХОТЕЛ   ПЕРИОД YANAKIEV 4* Макс. лица во соба 01.12-17.12 18.12-26.12 08.01-11.02 27.12-01.01 02.01-07.01 12.02-18.02 19.02-31.03 Цена по лице на ден / Полупансион Двокреветна соба   2+1ch 3 49 € 82 € 115 € 99 € 63 € Апартман со една спална   2+2ch 3 4 75 € 118 € 165 €   135 € […]

Read More