Банско – 10.12 -12.12.21

1 ДЕН: 10.12.2021 – Петок

Состанок на групата од Дрво Декор во 06:00 часот заминување кон Банско. Патување преку Куманово, Крива Паланка и граничен премин Деве Баир со повремени паузи поради одмор и царински формалности. Пристигнување во Банско околу пладне. Сместување во хотел. Слободно попладне за одмор и релаксирање ( користење на дополнителните услуги кои ги нуди хотелот затворен базен, џакузи, фитнес, парна бања ). Сместување на база полупансион .Ноќевање.

2 ДЕН: 11.12.2021 – Сабота

Слободен ден предвиден за прошетка, одмор и релаксација – користење на СПА центарот. Ноќевање.

3 ДЕН: 12.12.2021 – Недела

Слободно предпладне, заминување кон Македонија во попладневните часови. Попатна посета на МЕТРО шопинг центарот во Благоевград. Пристигнување во Македонија во вечерните часови.

ЦЕНА: 89 €

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:

 • 2 ноќевања на база полу пансион – во хотел MARIA ANTOANETA RESIDENCE 4 *- BANSKO
 • Автобуски превоз на дадена релација
 • Користење на затворен базен, сауна, парна бања, фитнес.
 • WI – FI
 • Туристичка такса
 • Деца од 0 – 5.99 год. бесплатно плаќаат само превоз 20 €
 • За деца од 6 – 11.99 год попуст 30% од вкупната сума.
 • Доплата за домашни миленици – 5€ дневно

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

 • Патничко – здравствено осигурување – 120 мкд.

Програма HB +:

 • Доручек:00 – 10.00 час – шведска маса, кафе, чај, сок
 • Вечера:30 – 21.00 час – шведска маса, кафе, чај, безалкохолни напитоци, пиво, бело и црвено вино, жестоки пијалоци: водка и ракија. ( неограничено количество ).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ЕСЕНСКИ ПАТУВАЊА

Ноември во СОКОБАЊА !!!

ТЕРМИНИ ВО НОЕМВРИ: 12.11 – 14.11.2021 или 26.11 – 28.11.2021   1 ДЕН: (Петок) Состанок со групата на паркингот спроти хотелот “ Holidey Inn “ во 06.00 часот. Поаѓање за Србија преку граничен премин Табановце, со паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Сокобања во пладневните часови. Сместување во Сокобања во приватни вили. Ручек. […]

Read More