Ноември во СОКОБАЊА !!!

ТЕРМИНИ ВО НОЕМВРИ:

12.11 – 14.11.2021 или 26.11 – 28.11.2021

 

1 ДЕН: (Петок)

Состанок со групата на паркингот спроти хотелот “ Holidey Inn “ во 06.00 часот. Поаѓање за Србија преку граничен премин Табановце, со паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Сокобања во пладневните часови. Сместување во Сокобања во приватни вили. Ручек. После ручекот организирана прошетка низ центарот на Сокобања: Милошев Конак, Турско купатило….. Враќање во хотел. Ноќевање.

2 ДЕН:  ( Сабота)

Појадок. После појадокот организирана прошетка со локален водич до Лептерија и Сокоград. Враќање во  вилите. Ручек. После ручекот слободно попладне за индивидуални активности. Можност за посета на СПА Центар. Вечера . Ноќевање.

3 ДЕН: ( Недела )

Појадок. После појадокот посета на ОЗРЕН и Водопадот РИПАЉКА.Слободно време за релаксација. Поаѓање за Скопје во попладневните часови. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

ЦЕНА:69 евра.

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:

 • Превоз до наведената релација
 • 2 полни пансиони ( доручек, ручек, вечера ) во Ресторан Сплендид – Сокобања
 • Сместување во приватни вили во Сокобања ( секоја соба со сопствено купатило, WI-Fi, ТВ, парно греење )
 • Исхраната е во ресторан Сплендид – Сокобања
 • Сите вили се наоѓаат во непосредна близина на ресторанот: ( Дел од сместувачките капацитети се во склоп на самиот ресторан, дел во непосредна близина, 50 м. од ресторанот ).
 • Посета на Лептерија и Озрен со водопадот Рипаљка

 

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

 • Патничко – здравствено осигурување – 120 мкд.
 • Влезница за СПА Центар 5 € целодневна

НАПОМЕНА:

 • За со сопствен превоз се намалува 10 евра од цената
 • Деца од 0-2 год бесплатно
 • Деца од 2 – 6 години – плаќаат само седиште во автобус – 25 евра
 • Деца од 6 – 12 години – 30% попуст на сумата
 • Превозот ќе се одвива според сите КОВИД протоколи !!!!!
 • За патувањето потребен е сертификат за вакцинација или негативен антиген тест.
 • Се патува само со лична карта.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ЕСЕНСКИ ПАТУВАЊА

Банско – 10.12 -12.12.21

1 ДЕН: 10.12.2021 – Петок Состанок на групата од Дрво Декор во 06:00 часот заминување кон Банско. Патување преку Куманово, Крива Паланка и граничен премин Деве Баир со повремени паузи поради одмор и царински формалности. Пристигнување во Банско околу пладне. Сместување во хотел. Слободно попладне за одмор и релаксирање ( користење на дополнителните услуги кои […]

Read More