Продолжен викенд – Сокобања

1 ДЕН: 18.06.2021 ( Петок )

Состанок со групата на паркингот спроти хотелот “ Holidey Inn “ во 07.30 часот. Поаѓање за Србија преку граничен премин Табановце, со паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Сокобања во пладневните часови. Сместување во Сокобања во приватни вили. Ручек. После ручекот организирана прошетка низ центарот на Сокобања: Милошев Конак, Турско купатило….. Враќање во хотел. Ноќевање.

2 ДЕН: 19.06.2021 ( Сабота )

Појадок. После појадокот посета на излетникото место Лептерија и Сокоград.   Ручек. После ручекот слободно попладне, можност за користење на Спа Центарот СОКО ТЕРМЕ . Вечерта забава со жива музика во Ресторан Сплендид. Вечера . Ноќевање.

3 ДЕН: 20.06.2021 ( Понеделник )

Појадок. После појадокот посета на ОЗРЕН и Водопадот РИПАЉКА.Слободно време за релаксација. Поаѓање за Скопје во попладневните часови. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

ЦЕНА:69€.

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:

 • Превоз до наведената релација
 • 2 полни пансиони ( доручек, ручек, вечера ) во Ресторан Сплендид – Сокобања
 • Сместување во приватни вили во Сокобања ( секоја соба со сопствено купатило, WI-Fi, ТВ, парно греење )
 • Сите вили се наоѓаат во непосредна близина на ресторанот
 • Посета на Озрен со водопадот Рипаљка
 • Посета на Лептерија и Сокоград
 • Забава со жива музика во Ресторан Сплендид

 

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

 • Алкохолни и безалкохолни пијалоци за време на вечерата
 • Патничко – здравствено осигурување – 120 мкд.
 • Туристичка такса – 1€ – од ден

НАПОМЕНА:

 • За со сопствен превоз се намалува 10 евра од цената
 • Деца од 0-2 год бесплатно
 • Деца од 2 – 6 години – плаќаат само седиште во автобус – 25 евра
 • Деца од 6 – 12 години – 30% попуст на сумата
 • Превозот ќе се одвива според сите КОВИД протоколи !!!!!
 • За патувањето не е потребен ПЦР тест, се патува само со лична карта!!!!

 

[supsystic-gallery id=2 position=center]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ПРОЛЕТНИ ПАТУВАЊА

Продолжен викенд – Валона

1 ДЕН: 18.06.2021 ( Петок ) Состанок со групата на паркингот спроти хотелот “ Holidey Inn “ во 00.30 часот. Поаѓање за Албанија преку граничен премин Ќафасан, со попатни паузи за одмор и царински формалности.  Пристигнување во Валона во утринските часови. Панорамски разглед на градот и потоа сместување. Валона е едно од најпосетените и најразвиени […]

Read More