ta.vior2@gmail.com

СОКОБАЊА со посета на ОЗРЕН – 8ми Декември – 2 ПА

1 ДЕН:06/12/2020 ( Недела )

Состанок со групата на паркингот спроти хотелот “ Holidey Inn “ во 06.00 часот. Поаѓање за Србија преку граничен премин Табановце, со паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Сокобања во пладневните часови. Сместување во Сокобања во приватни вили. Ручек. После ручекот организирана прошетка низ центарот на Сокобања: Милошев Конак, Турско купатило….. Враќање во хотел. Ноќевање.

2 ДЕН: 07/12/2020 ( Понеделник)

Појадок. После појадокот организирана прошетка со локален водич до Лептерија и Сокоград. Враќање во  вилите. Ручек. После ручекот слободно попладне за индивидуални активности. Можност за посета на СПА Центар. Ноќевање.

3 ДЕН: 08/12/2020 ( Вторник )

Појадок. После појадокот посета на ОЗРЕН и Водопадот РИПАЉКА.Слободно време за релаксација. Поаѓање за Скопје во попладневните часови. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

ЦЕНА:4.890 мкд.

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:

 • Превоз до наведената релација
 • 3 полни пансиони ( доручек, ручек, вечера ) во приватни вили – Сокобања
 • Сместување во приватни вили во Сокобања ( секоја соба со сопствено купатило, WI-Fi, парно греење )
 • Исхраната е во ресторан Сплендид – Сокобања
 • Сите вили се наоѓаат во непосредна близина на ресторанот

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

 • Алкохолни и безалкохолни пијалоци за време на вечерата
 • Патничко – здравствено осигурување – 120 мкд.
 • Влезница за СПА Центар 5 € целодневна

 

НАПОМЕНА:

 • За со сопствен превоз се намалува 15 евра од цената
 • Деца од 0-2 год бесплатно
 • Деца од 2 – 6 години – плаќаат само седиште во автобус – 25 евра
 • Деца од 6 – 12 години – 30% попуст на сумата

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *