ta.vior2@gmail.com

23 ОКТОМВРИ – ВАЛОНА – ОСТРОВ ЗВЕРНЕЦ – ТИРАНА

1 Ден: 22.10.2020 ( Четврток ) – Скопје – Валона

               Состанок со групата во 23.30 часот на паркингот Дрво Декор. Поаѓање за Валона во 00.00 часот. Патот води преку граничен премин Ќафасан, Струга со папатни паузи за одмор и царински формалности.

2 Ден: 23.10.2020 ( Петок )  – Валона

Пристигнување во Валона во утринските  часови , сместување. Валона е едно од најмонденските летувалишта на Албанската ривиера која се наоѓа и на Јадранско и Јонско Море. Град каде што е прогласена албанската независнот. Слободно попладне за индивидуални активности: прошетка , шопинг ….. Вечера.Ноќевање.

3 Ден: 24.10.2020 ( Сабота ) – Манастир Звернец

Доручек. После доручекот поѓање за Островот Звернец и посета на Манастирот Св. Мери кој датира од 14 век. Во пладневните часови враќање во Валона. Слободно време за индивидуални активности. Вечера. Ноќевање.

4 ден: 25.10.2020 ( Валона ) – Валона – Тирана – Скопје

Доручек. После доручекот напуштање на хотелот и поаѓање за Тирана. Пристигнување во Тирана во предпладневните часови.Панорамски разглед на градот: плоштадот Секендер – бег, булеварот на националните херои, старата џамија Аџи Елтем – Бег, парламентот…. Во попладневните часови поаѓање за Скопје со попатна пауза на еден од најголемите шопинг центри во Тирана – TEG Shopping Mall,  кој располога со преку 200 продавници и повеќе од 70 познати бредндови. По договорено време поаѓање за Македнија. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

ЦЕНА: 79€

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:

  • 2 полупансиони ( доручек, вечера ) во хотел 3* – Валона
  • Посета на Манастирот Звернец и Тирана
  • Превоз до наведената релација со високо-туристички автобус
  • Организациja и туристички пратител од агенцијата

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

  • Патничко – здравствено осигурување -125 мкд

НАПОМЕНА:

  • За реализација на аранжманот потребни се минимум 40 патници
  • Плаќање исклучиво во денарска противвредност
  • Плаќање со сите видови на картички: VISA, VISA ELECTRON, MASTER, MAESTRO, DINERS

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *