ta.vior2@gmail.com

8 ми Септември – Ксамил

1 ДЕН: 04/09/2020 ( Петок )

Поаѓање за Ксамил во 22.30 час – Дрво Декор . Патувањето се одвива преку граничен премин Ќафасан со попатни паузи за одмор и царински формалности.

 

2 ДЕН: 05/09/2020 ( Сабота )

Пристигнување во Ксамил во утринските часови. Сместување. Слободен ден за идивидуални активности, можност за релаксација на прекрасните плажи во Ксамил. Ноќевање.

 

3 ДЕН: 06/09/2020 ( Недела )

Слободен ден за индивидуални активности. Вечерта факултативна посета на Саранда. Враќање во Ксамил, во договорено време. Ноќевање.

 

4 ДЕН: 07/09/2020 ( Понеделник )

Слободен ден за индивидуални активности. Ноќевање.

 

5 ДЕН: 08/09/2020 ( Вторник )

Доцните утрински часови напуштање на вилите и поаѓање за Скопје. Попатна посета на природниот феномен Плаво Око, кој се наоѓа во непосредна близина на Саранда. Пристигнување во Македонија во вечерните часови.

 

ЦЕНА: 79€

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:

  • Сместување во приватни студиа или апп во Ксамил, 3 ноќевања
  • Превоз до наведената релација
  • Посета на ПЛАВО ОКО
  • Организзација и техничко водство

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

  • Посета на Саранда – 5 евра
  • Патничко – здравствено осигурување – 125 мкд.
  • Трансфер од Прилеп и Битола – доплата 10 евра

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *