ta.vior2@gmail.com

ДРАЧ – АЛБАНИЈА

 

1 ДЕН: 28/08/2020

Поаѓање од Дрво Декор во 00.30 часот. Се патува преку граничен премин Ќафасан , со попатни паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Драч, утринските часови, сместување во Хотел Скампа 3* – слободен ден за индивидуални активности, релаксација на прекрасната оесочна плажа. Вечера. Ноќевање.

 

2 ДЕН: 29.08.2020

Појадок. Слободен ден за индивидуални активности. Вечера . Ноќевање.

 

3 ДЕН: 30/08/2020

Појадок. По појадокот можност за посета на центарот на градот: плоштадот, пристаништето, стариот дел на Драч,…. Поаѓање за Македонија. Пристигнување во Македонија во вечерните часови.

 

ЦЕНА: 75€ ( по лице )

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:

  • 2 ноќевања во Хотел Скампа 3 *
  • 2 полупансиони ( доручек и вечера )
  • Превоз до наведената дестинација
  • Лежалки и чадори на плажа
  • Користење на базенот
  • Организација и техничко водство по патот

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

  • Патничко – здравсвено осигурување – 180 мкд.

НАПОМЕНА:

  • Деца до 5 год. плаќаат само 20€ – седиште во автобус, деца од 5 – 11 год. 30% – попуст
  • За со сопствен превоз цената се намалува за 20€

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *