ta.vior2@gmail.com

ХОТЕЛ ДАЛЈАН – ОХРИД

Хотел Далјан се наоѓа крај брегот на Охридското Езеро на 2 км оддалеченост од центарот на градот Охрид. Хотелот има прекрасен парк и сопствена плажа каде гостите можат да уживаат во природните убави што ги нуди Охрид. Хотелот располага со 26 соби, секоја соба има сопствен балкон и купатило.

 

Хотел Далјан Ноќевање со појадок Полупансион Полн пансион
Фамилијарна соба 750,00 950,00 1250,00

 

 

Во цената е вклучено:

  • Ноќевање на избраната услуга
  • Приватна плажа
  • WI – FI
  • Паркинг

 

Во цената не е вклучено:

  • Туристичка такса – 40 ден. дневно за возрасни

НАПОМЕНА:

  • Цените се дадено по лице од ден
  • ДЕца од 0 – 5,99 год. БЕСПЛАТНО
  • Деца од 6 – 11,99 год. плаќаат 50 % од цената за возрасен

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *