ta.vior2@gmail.com

Хотел Десарет 3*

Хотел Десарет 3* – се наоѓа на брегот на брегот на Охридското езеро, во близина на Пештани оддалечен 12 км од Охрид. Изграден е во традиционална Охридска архитектура од 19-тиот век, и има 580 легла во 246 удобни соби, 6 апартмани во хотелот и 18 апартмани во 9 одделни вили во комплексот. Хотелскиот комплекс Десарет му посакува добредојде на секој кој сака да одржи семинар, конференција или бизнис митинг.

Локација: На самото крајбрежје на Охридското езеро, на 12км од Охрид. Изграден во традиционална Охридска архитектура од 19 век.
Капацитет: 246 двокреветни соби, 6 апартмани, 9 вили.
Услуги: Конференциска сала со капацитет за 700 лица, спортски терени за тенис, одбојка, фудбал, сала за пинг-понг, куглање.

 

 

УСЛУГА
Тип на соба Ноќевање со појадок Полупансион
Еднокреветна соба ( по лице ) 31€ 38€
Двокреветна соба ( по лице ) 24€ 29€
АПП ( максимум 4 лица ) 90€ /
Вила ( максимум 4 лица ) 90€ /

 

НАПОМЕНА:

 

  • Туристичка такса е вклучена во цената
  • Доплата за дополнителен одброк 5 €
  • Деца до 12,99 год – ГРАТИС, над 12,99 год. плаќаат како за возрасен.

 

 

ЛЕТЕН ПРОМО АРАНЖМАН

  • 8 дена / 7 ноќи HB ( доручек и вечера ) – 149€ по лице во двокреветна соба.
  • Еднокреветна соба + 30%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *