Апартманско сместување – Остров Авша

АПАРТМАНСКО СМЕСТУВАЊЕ – АВША

Сите сместувачки капацитети се наоѓаат  во центарот на островот Авша, на само 50 m.  од плажа. Располагаме со 1/2, 1/3 I 1/4 STD  комплетно опремени со: ТВ, кујна, тоалет, 24 часа топла вода, клима и WI- FI.

 

 

               ТЕРМИН УСЛУГА ЦЕНА ПО ЛИЦЕ
10.08 – 17.08.2020 RO 139€
17.08 – 24.08.2020 RO 139€
24.08 – 31.08.2020 RO 139€
31.08 – 07.09.2020 RO 129€
07.09 – 14.09.2020 RO 129€

 

НАПОМЕНА:

 • Цените се дадени по лице со превоз, за 7 ноќи / 8 дена
 • Користење на климата е вклучено во цената
 • За деца од 0-6 год. – бесплатно, од 6 – 12 год – 30% од цената – на дополнително легло
 • Доплата за еднокреветна соба 50%.
 • Chick In – 14.00h, Check Out – 10.00h ( по локално време )
 • Цена за траект Текирдаг – Авша – Текирдаг – 12€ ( повратна карта )- се плаќа на лицеместо.
 • За со сопствен превоз цената се намалува 30€

 

 

НАПОМЕНА:

 • Цените се дадени за наем на студио или апп, за 9 ноќи / 10 дена
 • Користење на климата е вклучено во цената
 • Chick In – 14.00h, Check Out – 10.00h ( по локално време )
 • Поаѓањето е 1 ден предходно од термините дадени во табелата
 • Автобуски превоз Скопје – Текирдаг – Скопје:
 • 60€ – повратна карта ( возрасни )
 • 45 € – деца од 2 – 12 год, деца од 0-2 год. бесплатно ( не користат седиште )
 • Цена за траект Текирдаг – Авша – Текирдаг – 12€ ( повратна карта )

 

 

ИНФОРМАЦИИ ЗА АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ (ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ):

 

Место и време на поаѓање:

Скопје                 20:00 h (паркинг спроти хотелот “Holiday Inn”)

Велес                   20:30 h (бензиска пумпа, мотел Македонија)

Неготино            21:00 h (бензиска пумпа, Макпетрол)

Смоквица           21:30 h (бензиска пумпа, РТ петрол)

Гевгелија            22:00 h (бензиска пумпа, граничен премин Богородица)

[supsystic-gallery id=5 position=center]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ЛЕТО 2021 - ТУРЦИЈА Островот Авша - Мраморно Море

Апарт хотел Чатук – Островот Авша

Сите сместувачки капацитети се наоѓаат  во центарот на островот Авша, на само 50 m.  од плажа. Располагаме со 1/2, 1/3 I 1/4 STD  комплетно опремени со: ТВ, кујна, тоалет, 24 часа топла вода, клима и WI- FI.                ТЕРМИН УСЛУГА 1/2 СТД 1/3 СТД 1/4 СТД 20.06 – 29.06.2021 RO 199€ 259€ 339€ 29.06 – […]

Read More
ЛЕТО 2021 - ТУРЦИЈА Островот Авша - Мраморно Море

Хотел Јарен 3* – Островот Авша

ХОТЕЛ ЈАРЕН 3* – АВША Хотелот ЈАРЕН, се наоѓа во центарот на островот Авша покрај самото шеталиште и на 50м. од плажа. Располага со 1/2 и 1/3 соби комплетно опремени со: ТВ, мини-фрижидер, тоалет, 24 часа топла вода, клима, балкон и WI- FI.                    ТЕРМИН УСЛУГА ЦЕНА ПО ЛИЦЕ 20.06 – 29.06.2021 BB […]

Read More